Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van, aki egyáltalán nem...

Van, aki egyáltalán nem tervez pénzt félrerakni a gyermeke elindításához az életben?

Figyelt kérdés

Mi ennek az oka?


Feleslegesnek tartjátok, úgy gondoljátok, oldja meg magának felnőttként az el indulást nuáról?


Vagy szeretetek volna félreraknk, de úgy alakult, hogy akkor le kéne mondani a programokról, nyaralásról, kocsiról és azt nem akartátok?


Vagy több gyereket vállalatok, mint amennyi mellett félrerakni lehet?


Van lelkiismeretfurdalásotok miatta, ha egyáltalán nem spóroltok a gyereknek?



2020. dec. 23. 16:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
A magam részéről nem nyilatkozok, mert én valamennyit mindenképpen szeretnék neki félretenni, de az én szüleim azért nem tettek nekem félre, mert hogy oldjam meg magamnak. Aztán most megy a sírás, hogy miért nincs lakásom :D amúgy apukám lemond az örökségéről a javamra, de a mai árak mellett abból nem lesz lakás.
2020. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
68%
Egyrészt nincs miből. De nincs is olyan lehetőség, ami megőrzi az értékét 18-25 év múlva.
2020. dec. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Én vettem egy lakást neki és kiadtam. Ami abból jön be, az lesz neki felreteve.
2020. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Pénzt neki nem teszek félre, mert értékét veszti addigra, de veszünk majd neki egy lakást.
2020. dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Kicsi korától nem tettem neki félre, de most 14 éves, és továbbtanulásban fogok neki segíteni, mert ahol élünk, ott elég drága, és az autómat megkapja pár év múlva. Ha tudok, akkor lakáshoz önerőre is adok majd neki, van a testvéreimmel közösen egy ház örökségből, ha esetleg eladjuk, abból tudok neki segíteni.
2020. dec. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%

Három gyerekkel maradtam egyedül, sajnos nem tudok nekik lakást meg milliókat adni, de ami tőlem telik, abban segítek.

Pl továbbtanulás finanszírozása, jogsi, értelmes tanfolyam, nyelvvizsga kifizetése.

Ezekre telik.

2020. dec. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk lényegében lenne miből ha nagyon akarnánk, de nem teszünk félre.

1, most vettünk házat, ezt ujítjuk fel, bővítjük, ez is nem keveset elvisz.

2, ami most 20ezer ft, 17év múlva ki tudja mennyi lesz.

3, körülményeinkhez képest meg fog kapni mindent. Értem itt a továbbtanulást, autót, majd a házba is besegítünk.


Férjemmel mi 4éve totál a nulláról kezdtük. Én 1szatyor ruhával jöttem el otthonról, szó szerint, férjem anyóstól csak adósságot kapott. Most ott tartunk mind2-nknek saját autó, ami 10évnél nem öregebb. Saját ház. Férjemnek menő vállalkozás.

Szóval azt akarom ezzel mondani, hogy remélhetőleg mindig lesz mihez nyúlnunk, ha a gyereknek kell.

2020. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
36%
Nem tettem félre neki. Azért nem, mert nem hiszek abban, hogy anyagiakkal kellene támogatni a gyereket. Lehetőségekkel kell támogatni. Tehát pl itthon élhet, eltartom, amíg tanul, vagy ha esetleg "idejekorán" komoly párkapcsolata lesz és együtt akarnak élni, élhetnek itt, minimálisan beszállva a rezsibe
2020. dec. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem teszünk külön félre neki. De mivel egy gyerekünk van, így mindenünket ő örökli majd. És van annyi spórolt pénzünk már, hogy be tudjunk neki segíteni, ha szükséges.
2020. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
21%

Igen, vannak sajnos olyanok, akik nem tesznek félre a gyereknek, mert úgy gondolják, hogy oldja meg a gyerek.

Én adni fogok neki mindenképpen valamennyit. Lehet, hogy addigra már az az összeg érzéktelen lesz, de akkoris adok neki.

2020. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!