Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért problémája másoknak,...

Miért problémája másoknak, hogy ki milyen nevet választ a gyerekeinek? Milyen mértékben befolyásolja más emberek életét az, ha valaki neki nem tetsző nevet választ?

Figyelt kérdés
Mi baj van azzal, ha valaki Medoxnak vagy Noahnak nevezi a gyerekét? Vagy Narinának? Ha valakinek az István meg a József tetszik, az nevezze annak, akinek meg a külföldi nevek, az meg válasszon külföldi nevét. Nem?
2020. dec. 26. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Magyarországon divat osztani az észt.
2020. dec. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Semmilyen mértékben, és nem is érdekel, max megjegyzem magamban, hogy milyen hülyén hangzik.
2020. dec. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értem. Furák nekem ezek a nevek, nem tetszenek, de az égvilágon semmit nem befolyásolnak az életemben.


Megjegyzem, még ilyen extra név sem kell hozzá, hogy az emberek beszólogassanak, az is baj, ha Anna, mert túl sok van belőle, az is baj, ha Medox, mert az extrém, az is baj, ha Bátor, mert az ősmagyar...szóval, vannak emberek, akik egyszerűen túl neveletlenek és nem értik meg, hogy nem kell beleszólni más névválasztásába.

2020. dec. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
Én nem szólok be, csak kiröhögöm magamban.
2020. dec. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Probléma nincs vele, hisz az én életemet aztán semmilyen mértékben nem befolyásolja, hogy valaki Medox vagy Noah vagy Gyopárka. Viszont azért a szülőt is minősítik a tùl extrém nevek (làsd pl Elon Musk gyerekének a nevét). Mert ezzel a névvel nem a szülőnek, hanem a gyereknek kell leélni egy életet, és kapni fogja rendesen az ívet érte az iskolában. Arról nem is beszélve, hogy meg fog öregedni majd egyszer, és akkor majd az unokák odagyűlhetnek Medox bácsi vagy Noah papa köré. Igaz, hogy az én életemet nem befolyásolja, de azért lássuk be, hogy ez elég röhejes. Ráadásul a külföldi neveket tipikusan azok a szülők adják a gyereküknek, akik mindenképp ki akarják őt emelni és jelezni akarják a világ felé, hogy na látod, ő nem egyszerűen Feri vagy Peti, hanem Noah. Mert ő "különleges". Már a névadásban is majmoljuk a nyugatot, mintha nem szembesülnénk vele elégszer minden nap, hogy egy koszos gyarmaton élünk.
2020. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, 6-os, hagyjuk már ezt, nekem meg tök átlagos nevem van és még azzal is tudtak csúfolni az iskolában...


Az égvilágon semmi nincs egy Medox bácsiban, mondom ezt úgy, hogy nekem sem tetszik a név, de nah...


Hogy ne legyen a gyerek Pikacchu meg Radiátor, az oké, sőt mindenkinek szíve joga van a saját véleményhez, ez nem is kérdés itt sem, a kérdés maga az, hogy miért fusztrálnak másokat ezek a nevek? Miért kell hozzászólniuk, beszólniuk, megjegyzéseket tenniük?


Én egyszer mondtam, hogy Artúrnak akarom nevezni a fiam, kiröhögtek meg kaptam mindenféle kritikát, pedig nem érzem, hogy ez aztán egy olyan extrém, vállalhatatlan név lenne...

2020. dec. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

7

Hát, ha nem Lósz a családneved, akkor miért ne.

2020. dec. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
Ezen az oldalon gyakran kikérik mások véleményét a nevekről, szóval itt talán nem baj, ha válaszként negatív véleményt is megfogalmaznak. De amikor kérdés nélkül a rokonok, ismerősök stb. elkezdik osztani az észt, az nyilván elég bosszantó. Szerintem azért csinálják mert meg van mindenki győződve róla hogy a saját világnézete helyes és minden attól eltérő rossz. Innentől akár jószándékból vagy piszkálódásból is de érthető miért érzi úgy hogy igaza van, hiszen ő tudja hogy csúfolni fogják/kilóg/beolvad stb az rossz.
2020. dec. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Amíg a betelepített osztrákok és zsidók itt vannak mindenkinefk baj lesz
2021. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!