Gyerekvállalás,így?

Figyelt kérdés
Lakás az csak 10-15 év múlva lesz. Most 31 vok. Albérletbe vállaljunk gyereket ha a fizunk ilyen nettó 200-230 -körül lenne fejenként kb. Budapesten. Fejenként a kiadás magunkra 45-45e ft ez egyéb kiadás. Mennyire rizikos a mai nem túl biztos világban ennyi fizuval?

2020. dec. 29. 18:00
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
31 vagy. Vagy bevállaljátok és megoldjátok, vagy nem lesz gyereketek. 10-15 év múlva 41-46 éves leszel, akkor már a jóisten se nagyon csinál neked gyereket. Vagy kerestek jobban fizető munkát.
2020. dec. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Ha nagyon szeretnél,akkor ne várj. Van segítséged,ha esetleg fedél nélkül maradsz/tok? ( szülő,tesó).

10-15 éved nincs.

2020. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Én albérletbe nem vállalnék gyereket, mert az nem biztos dolog számomra, kivéve, ha ismerős vagy családtag adja ki.

Feltétlen Budapesten kell élnetek?

Gondolok itt arra, hogy itt van a munkahelyetek?

Mert agglomerációban olcsóbban lehet kapni lakást és nem feltétlen kell eladósodnod egy életre ahhoz, hogy élni tudj.

2020. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%
Albérletbe biztos nem vállalnék, úgy alapból sem, de főleg azért sem, mert a mai albérletek elég nagy része, legalábbis itt Bp-n abszolút gyerekmentes, ami szerintem érthető és egy dolog találni egy olyat, ahol nem akadály a gyerek, na de ha onnan esetleg menni kell, akkor vajon mennyi az esély egy újabb ilyen hely találására... Háát nem tudom, barátnőm hosszú hónapokig nem talált gyerekkel lakást 🤷🏻‍♀️
2020. dec. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha biztos és nem egy lepusztult albérletben laktok, akkor szerintem bevállalható. Sajnos mi részben azért toltuk el a gyermekvállalást, mert olyan albérletben laktunk, ahová nem szívesen szültem volna gyereket, kicsi is volt.
2020. dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Babaváró, CSOK, simán hitel nem opció? 31 évesen én nem várnék tovább, 3-4 évet sem, nemhogy 10-15-öt.
2020. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2027 re jár le a fundamentám,sajnos nincs félre rakva pár millióm,hogy azonnal feltudjunk venni hitelt. Szülők nyakára jöjjünk ha esetleg kirúgnának valakit? Szülők 55nm-eren laknak,nem biztos,hogy öregségükre erre vágynának. No meg az albérletek.... Adósodjunk el teljesen az se normális. Köszi a válaszokat tisztábban látok.
2020. dec. 29. 20:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Alberletbe vallaltunk, de rendes szerzodeses alberlet, mellette az volt a minimum, hogy barmi van, 6 havi koltsegunket fedezo felretett penz legalabb legyen.
2020. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!