Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dávid névről mi a véleményetek?

Dávid névről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2020. dec. 30. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem nagyon akad olyan vezetéknév, amihez ne passzolna. Valószínűleg ez okozhatja a gyakoriságát is. Egyébként szép, egyszerűen hangzó és jól kiejthető név.
2020. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a kedvenc fiúnevem, adtam is volna a fiunknak, de a férjem vétózta, ezért nem ez lett a neve. :)
2020. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Kedvenc fiú nevem kislány korom óta. Szerencsére a férjemnek is tetszett így Dávid lett a fiúnk. De azt tudnod kell hogy ha zavarna ha túl gyakori lenne a neve, akkor nem javasolt, mert az első 10-ben mindig benne van valahol.
2020. dec. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem ez a kedvenc nevem, de kimondottan tetszik. Főleg azért, mert "kortalan név", jól hangzik egy kisbabának is, majd felnőtt, sőt idős korban sem idétlen. Egyébként én is kapásból gyakorinak mondanám, de ha valójában kicsit belegondolok, kapásból tudok mondani vagy 10 nevet ami sokkal gyakoribb a környezetemben.

A személyes tapasztalataim is pozitívak.

2020. dec. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Vállalható név, de nekem személy szerint nem tetszik. Túl "zsidós" és a személyes tapasztalataim se jók az ilyen nevű emberekkel.
2020. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem valamiért sosem tetszett, de nincs vele gond, normális név, mindenhol ugyanolyan alakja van. Nekem talán azért nem annyira jön be, mert felénk elég tucatnév.
2020. dec. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%
Nekem is toplistás kedvenc nevem.
2020. dec. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, de valószínű, hogy csak azért, mert felénk elég gyakori vezetéknévként.
2021. jan. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Paczalos István ***** válasza:
52%
Történelmi név. Szerintem elég komoly háttere van, hogy vállalható legyen. Királyok, vezérek, bibliai személyek is viselték.
2021. jan. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem tetszik


1. túl mainstream

2. túlságosan idegen hangzású, nagyjából egy szint a Patrikkal, Nátánnal stb.

2021. máj. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!