Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Dávid névről?

Mit gondoltok a Dávid névről?

Figyelt kérdés
Tetszik nektek? Adnátok? Mi jut eszetekbe róla elsőként?

2018. júl. 4. 08:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Felenk nehany eve a ciganyok felkapott neve volt...Azota utalom. Nem tetszik.
2018. júl. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Ha szereted a divatos dolgokat, nyugodtan válaszd.
2018. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Barátnőm kisfia is Dávid lett, így én nem adnám a saját gyerekemnek, de egyébként normális és szép név.
2018. júl. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Felénk pont hogy nem számít divatosnak. Egy Dávidot ismerek összesen, ő is 25 éves.
2018. júl. 4. 09:38
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik!
2018. júl. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem tetszik a hangzása, meg van is a családomban, így nem adnám.
2018. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Az enyém Dávid lesz, már ha fiú.. még mem mutatta meg magát.


Egyébként kb a 8. leggyakoribb név manapság. Szóval elég felkapott. Én csak azért nem tágítok mellőle, mert már kb 10 éve tudom, hogy ha egyszer fiam lesz, akkor ez lesz a neve.

2018. júl. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Nem tetszik!

David Bowienál meg David Guettánál elmegy de agyoncsépelt, és főleg a cigányok adják ma már.

Bármilyen más névben ami nem Bence-Máté-Benedek- abban több a fantázia mint ebben.

Egy ismerősöm egy fesztiválon lett terhes-nem kell megijedni az apuka azóta már férj lett- és a két világhíres DJ-ről Martin Tim-nek nevezte el a gyereket.

Ha az ember gondokodik, ha van fantáziája, elképzelése, hatszor-nyolcszor átböngészed az MTA- anyakönyvezhető fiú nevek listáját fogsz találni olyat ami megtetszik ritka és jó a vezetéknévhez!

2018. júl. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező nyugodj meg! Ha tetszik, akkor kit érdekel más véleménye. Semmi cigányos nincs benne.

Igaz, hogy én nem is olyan helyen élek, ahol ebbe beleláthatnék. De semmivel sem lehet gyakoribb köztük sem, mint a fehér bőrű magyaroknál. Már csak azért sem, mert mint írták rendkívül felkapott név mostanság. Így természetes velejárója, hogy más népcsoport is sokat használja, akárcsak a Bencét, Mátét stb. Nyilván ha valaki olyan helyen lakik, és olyanok a tapasztalatai akkor elmehet tőle a kedve.


Hófehér bőrű, világos tonusú család vagyunk, és a fiam Dávid lesz. Passzol a vezetéknévhez, nagyon szeretem. Sok Dávidot ismerek a saját korosztályomban, mind sikeres, jóképű férfi, így nálam nagyon is pozitív csengése van. Nem mellesleg nemzetközi név, így számos országban nem okoz gondot a kiejtése, ha pl olyan karriert építene később.


Természetesen ha téged zavar, hogy tucatnév, akkor igaza van az egyik válaszolónak: tovább kell keresgélni.

2018. júl. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a névvel van baj, szép név!

De annyira de annyira gyakori Mo-n meg főleg, ezt adják az utóbbi húsz évben ha úgymond extra nevet akarnak adni, hogy már nincs benne semmi ami nem tucat és elkoptatott.

Külföldön is sok van de szerencsére vannak más nevek is a népszerűségi listán.

2018. júl. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!