Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elég ha csak a státuszvizsgála...

Elég ha csak a státuszvizsgálatokra viszem a gyereket vagy minden hónapban kéne?

Figyelt kérdés

A kisfiam 7 hónapos, a 6 hónapos státuszvizsgálat meg volt, de ebben a hónapban nem kerestem a védőnőt hogy vigyem hozzá a gyereket mert úgy voltam vele hogy 9 hónaposan lesz a következő státuszvizsgálat. Ő sosem hív hogy vigyem mindig én viszem magamtól de egyszer mondta hogy kellene menni havonta. Ti jártok havonta vagy csak a státuszokra viszitek a babákat?

(Egyébként eddig mindig teljesen rendben volt!)


2021. jan. 6. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Védőnőhöz? Neki kell menni hozzátok. Én csak terhesen voltam a védőnőnél.
2021. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nálunk nem jön ki. Családlátogatás volt persze de a státuszokra nekem kell vinni a gyereket a rendelőbe hozzá. Ez Veszprém egyébként csak az ikresekhez mennek ki, amúgy mindenki viszi a gyereket (max covid felülírja ezt most)
2021. jan. 6. 23:00
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Én eddig minden hónapbab mentem, és mindig aznap beszéljük meg a következő időpontot. Szerintem nyugodtan kérdezz rá a vizitek végén, hogy akkor mikor kell legközelebb jönni.
2021. jan. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Egy éves lesz a kisfiam ebben a hónapban. Vagyis végig covid volt. 3x látta kb. 3x beszéltünk telefonon. Doki többet látta az oltások miatt. Szerintem covid miatt most nem veszik ezt túl komolyan. Főleg ha nem tartozik valaki kockázatos csoportba (van munkája, fűtés, nem tűnik gyerek bántalmazónak, stb)
2021. jan. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
11 hónapos a babám, látta amikor hazajöttünk a kórházból, aztán egy hónaposan, aztán 4 hónaposan (messengeren csináltuk a többi státuszt), majd 6 és 9 hónaposan. Akkor mondta hogy az egy éves státuszon találkozunk. Ő covid előtt, vagyis a terhességem alatt is megmondta, hogy sok dolga van, nem zaklat feleslegesen, mert látja, hogy minden rendben van velem. Kint is akkor volt először, amikor hazahoztuk a babát.
2021. jan. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
A védőnőnek kell kijárnia. Ez van nekik megadva. 6 hétig hetente aztán 1 éves korig havonta. Az más ha a korona miatt nem jár, de akkor neked se kell menni. És attól függetlenül is mennie kell, hogy mész státuszra.
2021. jan. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Én 1 éves koráig én vittem lányomat havonta védőnőhöz de ezt mi így beszéltük meg mikor először ki jött hozzánk .
2021. jan. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk is havonta kellett bevinni a fiam. Mindig amikor ott voltunk, akkor beszéltük meg a következő időpontot.


De igazából annyit csinált, hogy megmérte a súlyát és a magasságát, meg elmesélte az aktuális pletykákat.

Ha státusz volt, akkor vette csak "komolyan".

(Mivel mi nem a körzeris dokihoz járunk, így a védőnőnek a statuszokról külön papírt kellett kiállítania)

2021. jan. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

A feladatuk az lenne, hogy minden hónapban saját környezetében vizsgálják a gyerek fejlődését.

Nyilván ha nem ő megy ki akkor ez nem valósul meg. Az én védőnőm korrekt, komolyan veszi a feladatát. Korona előtt kijárt minden hónapban. Utána ugye nem lehetett neki.

2021. jan. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, neki kéne kijárnia, de ezt a covid miatt megtiltották nekik.

Státuszokat is sok helyen online szervezik most, arra se kell rángatni a gyereket.

Átlagos fejlődésű gyereknél átlagos családi körülmények között ez nem hátrány.

Viszont ahol valami gubanc van, pl: lemaradás, izomtónus probléma, beszédkésés... az megszívja, mert a fejlesztések is állnak.

2021. jan. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!