Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek az anyukák nem szeretik...

Ezek az anyukák nem szeretik a gyerekeiket?

Figyelt kérdés

Sok kismama van most a környezetemben és azt figyeltem meg, hogy elég sokan érdekesen állnak a terhességhez. Van, aki simán cigizik tovább, hiába tudja, hogy babát vár. 3 ilyet is ismerek, ebből ketten heetset szívnak, mert azt hiszik az nem ártalmas, de van egy, aki meg rendes töltött cigit. Ami ennél is durvább, hogy olyat is ismerek, akinek rossz lett nagyon a cukorterhelése, erre valamelyiknap fagyizni hívtak (barátom kollégája az apuka), és sima cukros fagyit evett a terhes csaj, ráadásul 3 gömböt, aztán még limonádézott is. Kérdeztem, hogy a cukor miatt nincs neki diéta? Mire a válasz, hogy hát olyan 90%ban tartja. Aha, sehogy sem tartja. Nekem nincs gyerekem, de nővérem is cukros volt unokahúgommal, nagyon szigorúan kellett tartania a diétát, és még így is féltünk, nehogy baja legyen a kicsinek (nagy volt a súlya).

Felmerült bennem a kérdés, hogy ezek a lányok nem szeretik a babájukat vagy csak ennyire gyengék? Mert, aki nem képes figyelni magára ebben a kevés időben az szerintem elég önző, és túlzottan nem érdekelheti a saját gyereke. Közben ezek közül kettőt aránylag közelről ismerek, az egyik heetses kismamát meg a cukrosat, és mindketten ódákat zengenek a születendő gyerekükről, de közben leszarják az egészségüket?

Különösképpen nem tartozik rám a dolog, de ha nem is szép dolog én nagyon elítélem őket. Kiváncsi lennék másnak mi a véleményetek, aki így nem foglalkozik a magzatával az érezhet iránta igazi szeretet?


ápr. 29. 12:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Szeretik, csak buták.
ápr. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Szeretik, csak a fuggoseg az nagy ur szerintem. Aztan mas meg mashogy gondolja.

En abbol gondolom, hogy en is dohanyoztam terhesseg elott, pozitiv tesztnel azonnal leraktam, de 9 honapig iszonyatosan szenvedtem miatta. Aztan sajnos vissza is szoktam a heetsre, amikor mar nem szoptattam, de most megint 2 napja nem szivtam, probalom letenni vegleg, nehez, de remelem sikerul.

Vannak, akik nem erosek es inkabb beletorodnek ebbe, elhitetik magukkal hogy nem olyan gaz a dohanyzas, a szomszed mariska is szivta es egeszseges lett a babaja, nem tudom. Ertem is meg nem is. De a fuggoseg reszet nagyon aterzem.

ápr. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
12%

A bagót elítélem, a cukor viszont nemzetközi kutatások szerint is nettó baromság, mivel a terhesseg normálisan inzulinrezisztens állapot. Ha csak durva a cukorterhelés eredménye tök mindegy a diéta hidd el. 2x volt papíron terhességi cukrom, 2x lesztam,mert határérték felett volt csak picivel. Időre születtek a gyerekeim 3.5 kg volt a legnagyobb. Nem lett semmi károsodása.

Ha lenne harmadik azzal is letojnám. Ez van.

ápr. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%

Szeretik, csak ostobak.

Lehet azert latsz sok ilyet, mert ilyen korokben mozogsz.

Az en barati / ismerosi koromben ez nem jellemzo.

ápr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Utolso,buta vagy. Szerencsed volt,h nem.lrtt bajuk.

A szervek kialakulása szempontjából nagyon lényeges az első 7-8 magzati hét. Ha ekkor a vércukorszint magas, a fejlődési rendellenességek kialakulása akár a 10-30 százalékot is elérheti! Természetesen ezután is tartani kell a megfelelő anyagcsere helyzetet.


A diabéteszes anyák magzataira jellemző a nagy súly és nagy termet. A szerveik is nagyok lesznek − nagy máj, szív stb. alakul ki. Utóbbi miatt a születést követően szívelégtelenség is létrejöhet, ez körülbelül 5-10 százalékos gyakorisággal fordul elő. Mindemellett az idegrendszerük is fejletlenebb.


S mindez a magas anyai vércukorszinttel függ össze, amit kompenzálandó a magzat hasnyálmirigye sok inzulint termel, hogy ellensúlyozza ezt a magas cukorszintet. Megszületés után viszont a cukorutánpótlás megszűnik és a baba magas inzulinszintje nem képes ilyen ütemben csökkenni. Emiatt alacsony vércukorszinttel (hipoglikémiával) járó rosszullétek alakulnak ki nála − remegés, ingerlékenység, rossz izomtónus, rossz szopáskészség jön létre. Mivel az inzulin a tüdő működésében fontos szerepet játszó anyag (surfactant) képződését is gátolja, az újszülöttek nagy százalékánál alakulhatnak ki légzési nehézségek.


A magas vörösvérsejtszám miatt a gyermek bőre kezdetben bíborvörös, a kialakuló sárgaság nagyobb fokú, és elhúzódó lehet, de nagyon súlyos esetben vesevéna trombózis (vérrögösödés) is kialakulhat.

ápr. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
De a cukorterhelés a 24.héten van te szerencsétlen nem a 7.8.héten. amugy minden oké...
ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Szerintem meg a diéta nem tartása talán még a dohányzásnál is rosszabb. Szegény gyerek egy hatalmas hátrányban indul az életben, nagyon sok problémával születhet, akár vakság is, de az is lehet, hogy cukorbetegként kell leélnie az életét, sőt sajnos szülés után hallottam már kómába esett babáról is. Erről beszélgettem is a csajjal, tisztában van vele, szóval nem buta, hanem akarata nincs semmi. Be is ismerte magáról, hogy nasifüggő. Túlsúlya is van egyébként.

Asztmás vagyok, nem tudom velem dohányzott-e anyukám, de baba koromban mellettem tuti, mert későbbi emlékeim is vannak róla, hogy bent a szobában/egész lakásban szívták. 2 éves koromra nekem is és tesómnak is erős asztmája lett. Ez is szívás, nagyon el is ítélem, de még mindig jobbnak tartom, mint egy cukorbetegség vagy vakság, esetleg halott magzat/baba.

ápr. 29. 12:47
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Szenvedélybetegek. Amúgy meg egy bagósnak nem tudod megmagyarázni, hogy árt a gyereknek, kimagyarázza. Van ezer ismerőse, aki végig dohányzott, és semmi baja a gyereknek. Szerencsére amúgy valóban sok ilyen van, de azért én nem kockáztatnék. Nem vagyunk egyformák.
ápr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

És ez később sem jobb. Minap láttam egy anyukát, aki vitte "sétálni" a csecsemőjét. Pad mellett állva a dohánybolt előtt tologatta és közben szívta a cigit...


Nekem sem fér a fejembe, hogyan nem lehet ezeket a dolgokat megállni, pedig én sem voltam ám terhesség előtt szentéletű, cigi, pia, ritka alkalmakkor még füveztem is. Mégis mikor kiderült, hogy várandós vagyok, nem nyúltam tovább semmilyen szerhez - mind a mai napig, pedig már 7 éves a fiam.

ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Csak buták.
ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!