Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a párom nem...

Mit tegyek, ha a párom nem érti meg, hogy nem akarom azt, hogy ott legyen bent velem a szülésre?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy bent legyen, nem akarok apás szülést. Sose szerettem soha, ha valaki ott van mellettem, amikor beteg vagyok vagy valami bajom van. Elhiszem, hogy "rossz" neki, hogy a gyerekcsinálás neki csak 1 perc, nekem 9 hónap + szülés (ezért akar bejönni), de szerintem itt azt kellene nézni, hogy nekem mi a legjobb, hogy a legjobb. Attól, mert valaki nincs ott a szülőszobán, még ugyanúgy teljesértékű szülő lesz, nem lesz eltiltva tőle a gyerek.
2021. jan. 8. 08:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem kellene bejönnie, ha nem akarod, de ha nagyon muszáj, akkor van köztes megoldás, tesóm pl. a vajudásnál bent volt, a kitolásnál kiment, vagy kiküldte az asszony, nem látott semmit az akcióból, de bent volt a szülés nagy részénél.
2021. jan. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem azért nem tudja megérteni, mert ahogy neked is-neki is egy csoda a gyermeke születése. Szeretne támogatni téged és jelen lenni, együtt csodálni az első pár közös percet.

Ha te mégsem szeretnéd, mond el neki őszintén, hogy nem akarod, hogy így lásson. Csak az a gond (legalábbis én úgy tudom), hogy jelenleg az apa csak szülésnél lehet ott, nem várhat meg a covid végett a folyosón, vagy nem nézheti meg a gyermekét szülőszobán kívül. Talán ez egy fájó pont neki.

2021. jan. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%

Ez elsősorban a közös gyermeketek születése lesz, csak másodsorban a te szülésed. Az ő világra jöttéről szól az egész, te "csak mellékszereplő vagy".

Mint az édesapjának, kijárna az, hogy ott lehessen. Szerintem erről az oldalról is gondolkodj el a problémán.

Aztán ha ezek után sem akarod, akkor találjatok valami kompromisszumos megoldást.

2021. jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

De azzal, hogy ő be akar jönni, nem támogat, hanem hátráltat. Nem ő szül, hanem én. Ne abban mérjük már az apaságot, hogy ki hogy van bent szülésnél.


Milyen érdekes, hogyha azt írtam volna, hogy azt akarom, hogy bejöjjön, de ő nem akar bejönni, akkor mindenki azt írta volna, hogy nem kell ráerőltetni, de rám rám lehet erőltetni azt, hogy bent legyen?

2021. jan. 8. 08:31
 5/22 anonim ***** válasza:
28%

Senki sem erőlteti, csak szerintünk VAN JOGA bent lenni, nem alaptalanul szeretne ő is jelen lenni.

Tegyük fel, van 1 millió forintotok. Közös.

Ő vesz egy autót, de nem akarja, hogy legyen beleszólásod, ezért elküld hidegebb éghajlatra. Elkölti a pénzeket, persze utána te is használod az autót, de nem voltál ott a választásnál. Szerintem kölcsönösen rosszul esne.


Ha ennyire ránkförmedsz, akkor minek kérdezel? :D

Leírtuk a véleményünket, ha nem tetszik, hogy valaki máshogy gondolkodik mint te, akkor ne gyere ilyen platformokra. Ennyi az egész.

2021. jan. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Milyen jogokról hadováltok itt ?

Egyszerűen mond meg nem akarod hogy ott legyen, nálunk ilyen gond nem is volt mert be se akart jönni a férjem .

2021. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is ez volt. Férjem bent szeretett volna lenni, én pedig nélküle szerettem volna megoldani.

Úgy döntöttünk, hogy a vajúdásnál bent volt, a méhszáj ellenőrzésénél és a kitolási szakasznál kiment. És ez nagyon jól bevált. A vajúdásnál sokat segített: nézte a fájásokat az nst-n, mondta, hogy mikor kezd emelkedni, süllyedni, közben babanevekről beszéltünk, mesélt, ha arra kértem. Akkor nagyon szuper támasz volt. Aztán jött a kitolási szakasz, és kiment. Koncentrálhattam magamra, figyelhettem csak a szakmai tanácsokra. Utána már a babánkkal jött vissza, az megint nagyon szuper volt.

Esetleg megpróbálkozhattok egy ilyesmivel.

2021. jan. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
14%

A kedves kérdező idejött feltenni egy kérdést, de ha mi le merjük írni a véleményünket akkor ugrik egyből.

Szólásszabadság 2021 gyakorikérdések.hu :D

2021. jan. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
30%
Értem hogy nem szeretnéd..de jelen helyzetben így elveszed tőle a lehetőséget, hogy lássa mikor megszületett. Elsőként akkor fogja látni ha már 3 napos lesz.
2021. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
A vírus miatt csak a szülésnél láthatja a babát 15 percre, utána majd csak otthon napok múltán. Biztos ő is szeretné látni, amihez joga van. Nálunk nem kérdés, hogy bejön a férjem, én is szeretném, hogy velem legyen, lássa a kis csodánkat, és engem megnyugtat, ha ott lesz. Áprilisra vagyok kiírva.
2021. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!