Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha hivatalosan megtörtént az...

Ha hivatalosan megtörtént az apasági nyilatkozat, viszont nemvinném magammal a szülésre tehát papir nelkül mennék akkor is az apa nevére kerülne?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem. A te nevedre kerülne ès utàna tudnàtok àtiratni az apa nevère a nyilatkozattal a kezetekben. Szerintem.
2018. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

1példányt vigyél magaddal a szülésre, úgyis többet kaptál, mert egyet ott kérni fognak. Ha nincs ott akkor a te nevedre kerül a baba és majd utólag tudod átiratni az apa nevére.

Úgyis kell vinned a terhességes-vizsgálatos papírjaidat, kiskönyvedet, ha volt műtéted stb azoknak a zárójelentéseit, ha van allergiád, annak a papírjait. Szóval ezek közé rakd be az apasági nyilatkozatot és minden papírod egy helyen lesz.

2018. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk hirtelen kellett bemenni a kórházba, itthon hagytuk a papírt. Az nap meg is született a lányom, sürgősségi császárral. Előtte amikor alá kellett írnom egy csomó papírt, megkérdezték, hogy mi lesz a neve, akkor a párom vezetéknevét diktáltam be. Nem kérték az apasági nyilatkozatot akkor.

Két nap múlva kérték mindenkitől a papírokat, ki a házássági anyakönyvi kivonatot, ki az apasági nyilatkozatot adta oda..

Tehát szülésnél nem volt nálam a papír, mégis a párom nevére került a lányunk, a kutya nem kérdezte akkor, hogy van-e apasági vagy házasok vagyunk-e.

2018. dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen kérik.
2018. dec. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A szülésnél 2 tolófájás közt a kutya nem fogja tőletek kérni, viszont mikor még bent lesztek és intézik a baba papírjait akkor fogják kérni, tehát 1-2 nap múlva. Ha szülésre nem akarjátok bevinni, akkor később mindenképpen be kell majd mutatni. Tedd olyan helyre, hogy apuka majd megtalálja :)
2018. dec. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igazából az lenne a lényeg h ne kerüljön a nevére a gyerek.És ezáltal ne tudjon élni az apai jogaival..
2018. dec. 19. 13:55
 7/17 A kérdező kommentje:
37 hetes terhes vagyok tehat nemsoka itt ah ido.Ugynezki h szetvalnak utjaink de nemakarom h barmifele koze legyen a gyerekhez azon kivul h o a biologiai apja.
2018. dec. 19. 13:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Hű, ez azért nem így működik. Attól még, hogy nem kerül a nevére, később még indíthat apasági pert és akkor ugyanúgy tudja érvényesíteni a jogait, ráadásul mivel ő a felperes, ezért a végén még Te fogod a perköltségeket is fizetni, pedig tudod, hogy ő az apja. Csak az apasági teszt közel 100 ezer Ft.

Ráadásul külön ciki, ha már van a kezetekben egy ilyen papír amit te is aláírtál.

Inkább üljetek le és beszéljétek meg.

2018. dec. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De gondolom mivel hivatalosan is elismerte a gyereket ezert ha a nevere kerul ha nem akkor is lesznek jogai :(
2018. dec. 19. 14:05
 10/17 A kérdező kommentje:
Igazabol nincs mit beszelni...elegem lett a lelkiterrorbol amiben elnem kell mellette es szeretnem elhagyni ot.Kb 6honapja tart mar es nagyon elfaradtam attol h rettegnem kell a reakcioitol meg hogy eppen most hany orat fogok sirni mert eppen valamit rosszul csinaltam vagy eppen nem az o akarata ervenyesult...neki en nem kellek csak a gyerek na abbol meg nem eszik..ezert is irtam ki a kerdest h mivan ilyen esetben.
2018. dec. 19. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!