Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez hogyhogy nem vont maga...

Ez hogyhogy nem vont maga után büntetőjogi következményt?

Figyelt kérdés

[link]


Magyarországon a béranyaság/dajkaanyaság tiltott. Akkor, hogy lehet, hogy őket nem büntették meg. NEM vagyok homofób, sőt támogatom az azonos neműek gyermekvállalását, de nem értem, hogy ez hogy nem volt illegális.



2021. jan. 8. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert külföldön fogadták örökbe, hivatalosan és ráadásul egyikük biológiai apa is.Kulfoldi örökbefogadást nem tud a magyar felülírni.
2021. jan. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szerintem itt nem volt szó örökbefogadásról... Az egyikük a biológiai apa, a másikuk meg mint élettárs automatikusan a gyermek szülője lett Kanadában. Itthon meg a biológiai apa és a dajkaanya lettek a hivatalos szülők.
2021. jan. 8. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom úgy hogy külföldön intézték.
2021. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a többiek írják. Idehaza tilos béranyával szülni, de az nem tilos, hogy máshol igénybevegyél ilyen szolgáltatást.
2021. jan. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De ha több mint 3 hónapot kellett Kanadában tölteniük akkor, hogy fogant a baba?
2021. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt írják 3 hónapot.Annyi időre bárki kap vízumot.Nyilván az apa min egyszer már járt kint 6 hónappal előtte+ 3 hónapot kint voltak közösen a párjával.Gondolom azért biológiai apa, mert mesterséges megtermékenyítéssel jött össze a baba.
2021. jan. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen én most erre gondoltam hiszen a cikk nem írja, hogy a biológiai apa már járt ott...
2021. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A béranya tilos Mo-n, de az ő esetükben dajkaanya volt, aki nem kapott ezért pénzt. Ez Mo-on sem illegális technikailag, így bűncselekményt a magyar Btk. szerint nem követtek el. Mo-on azért nem tudták volna megvalósítani, mert egyáltalán nincs rá szabályozás. Ha fizettek volna a terhesség kihordásáért, az már bűncselekmény lett volna. Ügyesen döntöttek.
2021. jan. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!