Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy postai küldeményt más...

Ha egy postai küldeményt más nevében írok alá, annak kérésére, mi lehet a büntetőjogi következménye?

Figyelt kérdés

Édesapám nem volt otthon, és nagyon kérlelt, hogy vegyek át valamit, egy terméket amit az internetről rendelt, végül bele mentem. Viszont így az ő nevét kellett odaírnom, mint aláírás. Magyarul odahamisítottam az ő aláírását.


Aki tudott róla: Édesapám, és a futár (a futárral telefonon meg is beszélte előre apám, szóval ő nem fog bemártani) Mi lehet a következménye, le lehet-e bukni?



2019. ápr. 30. 12:57
 1/4 A kérdező kommentje:
módosítanék, nem a Magyar Posta hozta a terméket, hanem a cég futárszolgálata.
2019. ápr. 30. 14:34
 2/4 anonim válasza:
Ha édesapád vállalja, hogy ő írta alá, akkor semmi. Akkor lenne gond, ha a másik fél tudomása nélkül hamisítanád az aláírását.
2019. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felesleges volt hamisítani,egy háztartásban élő 14 évesnél idősebb családtag jogszerűen,saját nevén átveheti a küldeményt-kivéve a speciálisan saját kézbe küldött hivatalos iratot stb.-de egy csomag biztosan nem olyan.
2019. máj. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De minek kellett odahamisítani? Te is átveheted a küldeményt, ami arra a címre érkezik. A futár nem nézi, hogy kinek kézbesíti, ha az adott címen átveszik. Nekem tudod hány küldeményemet vette már át családtag a saját nevét aláírva?...

Amúgy nyilván akkor van gond, ha te a küldeményt nem adtad oda édesapádnak, hanem lenyúltad. Abból már lehet bajod, de ez a kutyát nem fogja érdekelni, hogy ki írt alá. :)

2019. máj. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!