Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell állandóan a gyerek...

Miért kell állandóan a gyerek szájába nyomni a cumit?

Figyelt kérdés
Több ismerősnél is látom rendszeresen. A gyerek jól elvan, játszik, eszébe se jut a cumi, de anyuka vagy apuka odamegy és belenyomja a szájába. Ezt miért csinálják pl egy 2 éves gyerekkel?
2021. jan. 8. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Ezt én is tapasztalom és nem tudom!

Amin én meglepődtem,pont a mai nap,hogy felteszik a képet az újszülött kisbabáról, és a szájában a cumi. Nem értem,hogy miért nem lehet csak akkor cumit adni,ha valóban igényli, miért kell már pár órásan a szájába tömni? Én amúgy amíg lehetett próbáltam kerülni a cumi használatát.

2021. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Sosem tapasztaltam ilyet.


1!


Tán az újszülött épp igényelte, azért került a szájába.

2021. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
63%
Általában a cumizás lenygutatja a gyerekeket. Biztos azért adták oda neki, hogy elfáradjon.
2021. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%

Nem a te dolgod. Ennyi röviden a válasz erre a kérdésre.

Különben meg honnan tudná itt bárki is hogy az ismerőseid miért adnak cumit.

2021. jan. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Én sem tudom, pedig az enyémek is cumiztak. De van olyan ismerősöm, akivel nem találkoztam élőben évek óta, és a 3 éves gyerekét még cumi nélkül nem láttam a fészen...
2021. jan. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, de én is rosszul vagyok, amikor ilyen 3-4, pláne több éves gyerekeket látok cumival a szájukban.

Az enyémek csak alváshoz kapták meg, és csak kb. másfél éves korukig.

2021. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Bírom hogy a cumi milyen indulatokat tud szülni. Na én inkább azt nézem el hogy valaki a 2 évesnek cumit rak a szájába, semmint mikor előttem tépi ki az anyja cs*cset (unokatesomeknal rendszeres).

Amúgy én azért raktam a szájukba mert különben az ujját szopogatta, ami a kertben mindig meglehetosen koszos volt.

2021. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
89%

A lányom is cumizott, de csak megnyugtatásra vagy elalvásra használtuk nála. Amikor lenyugodott, akkor a cumit kivettük a szájából és mehetett tovább a játék. Séta és alvás idő alatt se volt soha a szájában. Szerencsések voltunk, mert ő nem is igényelte és 1 évesen egyedül letette.

Nekem sem szép az, amikor a 2-3 éves gyerek cumival a szájában beszél és én vagyok a hülye, mert nem értem mit mond.

Az egyik ismerősöm gyereke 6 éves, de még mindig cumizik. Nincs semmi baja, egyszerűen csak "nem bírják tőle elvenni, mert kéri". Na nekem ez kiveri a biztosítékot! A körmei kifestve, úgy öltöztetik, mint egy tinit, az anyja néha-néha a szempilláját is kifesti a kislánynak, de azért a cumi ott lifeg a szájában.

2021. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem anyósom volt ilyen. Tök jól elvolt a gyerek, eszébe sem jutott, én örülök, hogy végre nem cumizik, erre ő mikor észrevette hogy nincs aszájában "jajj hol a cumikád" es már kereste is és dugta a szájába. Most utólag árulta el, hogy mikor ő vigyázott a fiamra mindig odaadta neki a cumit, pedig direkt megkértem, hogy csak ha nagyon muszáj akkor cumizzon. "De mindig mondogatta, cumikám,cumikám",ezt mondja anyósom, ami tuti nem igaz mert a fiam soha nem hívta cumikámnak (csusz volt a neve).
2021. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Én meg azt nem értem, hogy miért baj a cumi, inkább mint amikor a 2-3 éves mindenki előtt az anyja mellét rángatja elő és visít, hogy "ciciiiiiiit". Ezt miért kell hagyni? A cumi ugyanolyan nyugtató eszköz, mint amikor a gyereknek bele van gyömöszölve a mell a szájába.
2021. jan. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!