Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sosem fogok ezen tul lepni?

Sosem fogok ezen tul lepni?

Figyelt kérdés
10 eve 18 evesen teherbe estem eletem szerelmevel, de nekem nem volt csaladom koliba laktam es suliba jartam penzem sem nagyon volt igy ugy dontottunk abortusz lesz. Mainapig probalok ugy gondolni ra hogy nem tortent meg, meg hogy csak egy kis semmi dolog volt bennem. Es mai napig buntudatom van, gondolok ra milyen lett volna... az akkori parommal 6 evig egyutt voltunk meg de mar Azota nem vagyunk egyutt. Es igazabol o is hianyzik mai napig. O tenyleg az eletem szerelme volt... Uj kapcsolatban vagyok es menyasszony es eppen babat varok es most meg erosebb a buntudat hogy erzem hogy mocorog bennem ez a kis elet... nagyon szeretem a paromat es alig varom hogy kis csalad legyunk. Csak akkor miert nem tudok erre koncentralni ahelyett hogy itt szetbogom a fejem a buntudat az elso babam miatt..?
2021. jan. 9. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadott volna addig babát vállalnod, amíg nem dolgoztad fel az előzőt. Nem írtad, mikorra várod, de addig is el kellene kezdened terápiára járni és a vőlegényeddel is rengeteget beszélgetni erről. Ölellek!
2021. jan. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm szinte majdnem pontosan így volt. Benne viszont akkora maradt a bűntudat,hogy a 2.at is elvetette. Maradt ugyan a 2. párjával, eltelt 10 év,most 40 éves és sajnos kiderült, hogy már nem lehet gyereke. Most duplán érzi magát rosszul ami érthető. Neked el kell fogadnod,lezárnod a múltat és koncentrálni a jelenre,boldognak lenni és boldogságban várni a babát. Ha egyedül illetve a pároddal együtt sem megy ez,akkor keress fel szakorvost,beszélgess vele,hidd el segíteni fog
2021. jan. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom :)
2021. jan. 14. 20:09
 4/4 anonim ***** válasza:

Tudom, ezzel nem segítek most, de én pontosan ezért félek az átlagosnál jobban a terhességtől 22 éves létemre, pedig a párommal tervezem a jövőmet, ő is velem, de baromi rosszul érintene ha el kéne vetetnem most, viszont megtartani se akarnám, mert nem állunk készen semmilyen szinten rá, de ha elvetetném utána x év múlva készen állnánk, lenne is babánk és mindig ott lenne a tudat, hogy basszus, ő már a második lehetne, de nem.


Beszélj pszichológussal mindenképp, alapjáraton nem támogatom ezeket az agyturkászokat, de esetedben jó ötlet lehet, téged trauma ért, bár én inkább nem az elvesztett baba miatt aggódnék, meg hogx ezt nem tudod feldolgozni, szerintem ez teljesen "normális", tehát nyilvánvaló hogy megvisel mai napig valamilyen szinten, de az, hogy a tinédzser szerelmed számodra mai napig az "igazi", akkor én elgondolkodnék, hogy mi ennek az oka, meg hogy miért akarod összekötni az életed pont a mostani partnereddel, ráadásul miért vállalsz vele gyereket... Nem rosszindulatból írtam le ezeket, de utóbbi szerintem sokkal nagyobb probléma. Inkább annak járj utána szakemberrel is akár, hogy miért nem vagy még túl rajta ennyi idő után. Persze a körülményeket nem írtad, hogy miért mentetek szét stb, de gondolom nem te akartál szakítani és közrejátszhatott az abortusz. Sajnálom a történteket, nehéz lehet, de csak te tudhatod mi zajlik le benned és miért úgy alakítottad a dolgaid 18 éves korodtól, ahogyan.

2021. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!