Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Semmelweis 2-n fogok szülni,...

A Semmelweis 2-n fogok szülni, van saját orvosom, de még nem kérdeztem rá a “tarifára”. Igaz, h rendelési díj 10x-e az ár? Illetve milyen maga a kórház? Sosem voltam még ott, van pár kérdésem. 🙂

Figyelt kérdés

Illetve apuka most már bemehet az egész kórház területére es felmehet velem mindenhova? Illetve hogy mennek ott a dolgok? Előre kell foglalni pl két agyas kortermet? A vajudoba is bejöhet az apuka vagy csak a szuloszobaba? Illetve miután megszületett a baba, utana Meddig maradhat bent? Haza kell mennie egyből es pl másnap bejöhet? Család es barátok is jöhetnek be? Tenyleg nagyon nem jo fejek a csecsemosok? Illetve a tisztaság?

Tudom, sok a kérdés, akár privát üzenetet is írhatok, ha nem szeretnetek itt írni!



2020. jún. 25. 18:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Vigyázz, mert perceken belül el leszel hordva mindennek, amiért nem jó neked az a szülész, akihez éppen beesel, és az orvosod is le lesz hordva, hogy hogy mer fix pénzt kérni. Én ezt már megjártam itt... :D amúgy igen, általában a vizsgálati díj 10x, de azért kérdezz rá. Többihez sajnos nem tudok hozzászólni.
2020. jún. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem szült ott. Akkor apa végig bent lehetett (októberben), egy ágyas VIP szobát előre egyeztette az orvossal de szerencse is kell hozza, mert nyilván érkezési sorrendben lehet megkapni. A csecsemosoket a nővérem utálta. A VIP szobába akkor és az ment látogatni, aki akart.

Éjjelre nem lehetett maradni. Szóval gondolom van valami végső időpont, de mi este 7-re értünk fel babalátogatóba.

Szules után apa egész nap bent volt de nővérem reggel szült amúgy. Estére hazament az apuka. Tisztaság volt, azzal nem volt baj.

Azt nem tudom, hogy a vírus helyzet miatt most milyen korlátozások lehetnek, de biztos lesz aki ezt is megírja.

2020. jún. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen hülyeség ez a szülés 10*ese. Ezt csak anyukák találták ki és hergelik egymást évek óta.

Nekem sote 1-en volt fogadott főorvosom, 18 ezer volt a rendelési díja magánban, terhesség alatt 11* voltam ott nála. Eszem ágában nem lett volna 180 ezret adni neki, jó ég.. 50 ezret kapott programcsászárra. Azóta is hozzá járok, nem látnám rajta, hogy keveselte volna.. Tavaly volt.

Többire nem tudom a választ, mert az 1-esen szültem, ott minden OK volt!! De komolyan, 11 napot voltam bent, tök jól éreztem magam.

2020. jún. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Nen szülés 10*ese, hanem a rendelési díjé :D Bocsi kicsit fáradt vagyok :D
2020. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
62%

1-es vagyok, én felfogadtam a magán dokim, 20.000 egy vizsgálat nála, és 200.000 a készenléti díja fogadott dokikénk, ezt előre mondta. :) Ha csak épp ő lenne bent, és azért szülnék nála, nyilván nem ennyi lenne, de én nem akarok másnál szülni véletlenül.

Ismerősöm tavaly szült, szintén felfogadta a dokiját, 15.000 volt a vizsgálat, 150-et kért szülésért a dokija.

2020. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
Hát én mondjuk elvből nem szülnék olyan dokinál, aki előre összeget mond. Hagy döntsem már el én, hogy mennyire vagyok hálás.. Nevetség. Az én orvosom nem pénzéhes, nem kérdeztem, ő se mondott semmit. Direkt ilyet kereste.. És ha nem úgy sül el valami vagy épp hogy beesik akkor is elvárna 200 ezer ft-ot? Érdekes..
2020. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
37%
Ez a te egyéni véleményed. :) nekem megér ennyit az, hogy biztonságban tudom magamat, és a lányom. Ha esetleg közbejön valami, nyilván nem kap pénzt. Nem éri meg szerintem ezen "vitázni" itt, hagyjuknis inkább. Mindenki ott szül, ahol szeretne. :)
2020. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem vita szerintem. Csak nem értem az összefüggést. Attól érzi magát biztonságban valaki, hogy ennyit fizet? Nekem nagyobb bizonságot adott az, hogy a fogadott orvosom nem a pénzért jött be feltétlenül.

Nem értem miért ad nagyobb biztonságot, hogy egy fogadott orvos előre kijelent összegeket..Anélkül hogy bármit tett volna még. Én úgy voltam vele olyan fogadott orvosom legyen, aki meg akar dolgozni a pénzért és nem úgy van vele, hogy ha alig csinál valamit is megkapja.. Hát igen, kinek mi :) Én kerülöm a pénzorientált orvosokat. Nem vitázok, csak írtam egy dolgot.

2020. jún. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

8.

Azért a fogadott doki jelentésével tisztában vagy. Igénybe veszel egy szolgáltatást, nem hálás vagy érte. Nálunk éjfélkor kellett bejönnie, neki volt egy tarifája, amire én rábólintottam. Ha sokaltam volna, akkor sorry, de nem veszem igénybe. Esetleg te az étteremben is úgy fizetsz, hogy majd te kitalálod az árakat?

2020. jún. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

Te nem vagy tisztában dolgokkal tisztában maradjunk annyiban.

Eleve nem írtam én neked semmiféle hozzászólást, te vetted magadra amit írtam :) Már ez önmagában sokatmondó.

Másrészt de ez HÁLApénz, nevében is benne van..Kár ezt csűrni csavarni. Egy az egy millióból esetben igen feltünteti orvos rendelkezésre állási díjként fix tarifával és ad róla számlát. Elvileg. Az más tészta oké. Ha nálatok így volt, akkor nem tudom mit vetted annyira magadra amit írtam. De az esetek valljuk be 99%ban nem így van, hanem ez bizony megy zsebbe feketén, tehát nem is lehetne bemondásra fix díja. Főleg az a hányinger, aki már kb a terhesség megállapításnál kijelenti hogy ennyi meg ennyi a díja.. Eleve nem maradnék ilyen orvosnál, akinél ez a lényeges, és azt se tudja még, hogy mi lesz a terhesség alatt, milyen szülés lesz stb.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy gondolom nem magánkórházban szültél, hanem államiban. Állami eszközökön, állami alkalmazottakkal.

És mégis elkér valaki így 200 ezret? Na ez meg külön szégyen, még ha be kell szegény párának menni éjjel akkor is.. TB-re elszámoltatják. Ezekben az esetekben valójában adó- vagy pénzügyi, illetve munkajogi kérdések merülnek fel, mint az SzJA eltitkolás, vagy a munkaidő saját haszonra fordítása..

Szóval ne magadból indulj ki, 10-ből 9 orvos nem ad számlát a HÁLApénzről, ergo nem lehet fix díja náluk, míg étteremben nyilván vannak fix árak, amik ki vannak írva. Vagy te eszel szívesen olyan étteremben, ahol étlap és árlista nélkül találomra hoznak neked egy végösszegről szóló blokkot? Vagy már a belépésed pillanatában azt mondják 30 ezer lesz míg le sem ültél, te meg csak egy ásványvizet kérsz meg egy levest?


Úgyhogy de, igenis azt mondom, nyilvános árlista nélkül ne üssön hasra és mondjon 200 ezreket egy orvos se előre látatlanba. Ha felfogadom akkor nyilván megjelenik a szülésen, és annak tükrében amit ott nyújt díjazom. A pénzért előbb meg kella dolgozni. Én is végig hüvelyi szülésre készültem, de bizonyos okok miatt 1 héttel szülés előtt kiírtak császárra, hétfő délelőtt 11-re belibegett az orvos, 12.20-kor már ment ki, 1 hétre előre tudta hogy jönnie kell, tudott tervezni. Na de egész végig nem erről volt szó, mi alapon mondott volna előre árat, mikor tök nem az lett amire készültünk..Ha hajnalban kell hirtelen bejönni mondjuk valószínű én is adtam volna 50 helyett 80-100at inkább, de ezért mondom, a helyzet dönt, amit meg utólag tudsz, nem 30 héttel előre...

2020. jún. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!