Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Főiskolára járok, most vagyok...

Főiskolára járok, most vagyok végzős. Sosem dolgoztam, kivéve diákmunkát.2 hónapja tudom, hogy kismama vagyok, szeptemberben fogok szülni. Fogok e gyest/gyedet vagy bármilyen juttatást kapni az államtól? Vagy nekem automatikusan nem jár semmi?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mindenkinek alanyi jogon jár gyes és családi pótlék.

A gyes bruttó 28500 Ft, nettó 25792 Ft (9,5% nyugdíjjárulékot vonnak belőle).

A családi pótlék 12200 Ft ha családban, 13700 Ft ha egyedülállóként neveled a babádat.

A gyest a gyerek 2. éves koráig kapod, egy éves korától napi 8 órát is lehet mellette dolgozni. A családi pótlékot addig kapod, míg tanul, max. 23 éves koráig.

Ezen felül egyszeri anyasági segély van, ennek az a feltétele, hogy legalább 4szer (koraszülés esetén egyszer) jelenj meg terhesgondozáson. Ez 2008, 2009-ben 64127 Ft volt.

2010. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
sajnos az elsőnek igaza van, ennyi az összes :(
2010. febr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami még eszembe jutott:

Amikor befejezed a sulit, megszűnik a tb. biztosításod. Biztos, hogy van valamennyi türelmi idő, de mindenképpen fizess magad után tb-t, különben benyújtják a szülésért és a kórházi tartózkodásért a számlát! Ez havi 4500 Ft körül van. Szerencsére én nem vagyok ilyen helyzetben, nem tudom hogyan kell intézni, nézz utána feltétlenül.

2010. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
öcsém most államvizsgázott, szóval tudom: 45 nap a türelmi idő a hallgatói jogviszony megszűnésétől számítva, még mielőtt ez lejár, apeh-nál be kell jelentkezni, és fogják küldeni a csekket amit be kell fizetni, hogy saját jogon biztosított lehess. kb. 4500 ft, pontosabban én sem tudom.
2010. febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A tb-del nem lesz gond (amúgy idén már havi 4950 ft), mert a diákigazolványra való jogosultságod utáni 45 napig vagy még jogosult a természetbeni ellátásokra. Azaz, ha júniusban államvizsgázol, a diákod október 31-ig érvényes, +45 nap, azaz december 15-ig vagy jogosult.

Tuti így van, az APEH mondta. (megkérdeztük írásban is, meg személyesen is, mert olyan sokáig nem váéaszoltak, hogy azt hittük, már nem is fognak)

2010. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!