Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hàny èves kortòl hagynàd...

Hàny èves kortòl hagynàd egyedül a hàzban egèsz napra a gyereked?

Figyelt kérdés
Heti 2x , napi 8-10 òràt.
2021. jan. 10. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Gyerekfüggő. Engem már 8-9 évesen is egyedül hagytak, simán elmentek dolgozni, nem maradtak velem táppénzen a szüleim. Megmelegítettem az ebédemet, bevettem a gyógyszeremet, ha jobban voltam, el is mosogattam. De ez 20 éve volt, azóta változott a világ.
2021. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Napi 8+ óra borzasztó sok, szerintem 14-15 évesen merném, de azt se rendszeresen.
2021. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Én 13 évesen már biztosan.
2021. jan. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
10-11 évesen.
2021. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
18.
2021. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Onnantól, hogy kiengedem egyedül a városba.


11-12 évesen.

2021. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Én is kb 9 évesen már itthon maradtam egyedül, ha beteg voltam. Reggel adtak gyógyszert, reggelit, teát. Feküdtem, mesét néztem, rajzoltam, aludtam. Ha éhes voltam, akkor megmelegítettem az ételt. Gyakran hívtak, hogy minden rendben van e. Szerettem egyedül lenni itthon egyébként, ami a mai napig sem változott 😅 gyakran igényelnék pár óra egyedüllétet.. Nekem az a feltöltődés. Szóval, neked kell ismerned a gyereket, le kell fektetni a szabályokat, mit lehet, mit nem, mit kell tenni ha baj van, ilyesmik. Ha 9 évesen nem is, de 12 évesen már illene hogy feltalálja magát otthon egyedül is. Én akkor már főzni is tudtam.
2021. jan. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Körülmény és gyerek függő. Általánosságban egy 10-12 évest már simán egyedül lehet hagyni, amennyiben ismeri az alap biztonsági szabályokat és tudja veszhelyzet eseten mi a teendő.
2021. jan. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

10 évesen már biztos. Ennyi idősen már tudja kezelni a mikrót, tud kenni magának egy kenyeret, ki tudja törölni a fenekét és nem akar mindenáron a konnektorba nyúlni. 8-9 éves korban meg a gyerektől tenném függővé. Valakit már simán itthon lehetne, de pl a családban van egy 8 éves, aki úgy viselkedik,

Mint egy bölcsődés (nyilván ADHD-s meg Aspergeres, mi más lenne), na ő rá a budi kulcsát nem lehetne bízni, nemhogy egyedül maradjon akárcsak egy órára. Ez mondjuk most 8 évesen nem baj, de minekután nem látjuk a fejlődést, ezért félő, hogy kiskamasz korában is pont ennyire lesz megbízható.

2021. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Heti kétszer 8-10 órát?? Furcsállom, hogy szerintetek rendszeresen 10 órára otthon lehet hagyni egy 10 évest.
2021. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!