Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Műtötték már valakinek a pár...

Műtötték már valakinek a pár hónapos babáját?

Figyelt kérdés
Az 5 hónapos fiamat nagyon úgy tűnik,hogy műteni fogják. (Fityma gondok). Anyatejes. Altatni fogják,valószínűleg intubálják is. Aki volt ilyen helyzetben.. volt intubáció? Meddig kell műtét előtt/után koplalnia ha anyatejes? Szegénykém 3 órát is nehezen bír ki..:/

2021. jan. 13. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Bár nem vagyok érintett, csak annyira amennyire egy átlag fiús anyuka: biztos hogy szükség van a műtétre? Ilyen kicsi babánál csak akkor engednem a műtétet ha konkrétan nem tudna pisilni, vagy más veleszületett anatómiai rendellenesség is indokolná.
2021. jan. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szívbeteg a kislányom. Őt nem műtötték, MRI és CT vizsgálathoz altatták 2x, de az összes szobatárs babát igen. Az altatáshoz 8 órát kellett neki is és a műtött babáknak is étlen lenni, 3 órával előtte nem is ihattak már, addig víz mehetett. Utána amikor felébredt rendesen, tehát már nem állt fenn a félrenyelés veszélye, akkor ehetett.
2021. jan. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1

Igazából hypospadiasis, hasadt fityma plusz a húgycsöve is lejjebb van a kelleténél. Későbbiekben lehet húgyúti fertőzése gyakrabban meg nem szeretném ha emiatt szorongana ha idősebb lesz mert nem úgy néz ki neki mint másoknak. Egy kedves itteni hölgy fiának volt ilyen műtéte,de a kicsi már 3 éves volt,azt mondta jobb letudni hamarabb,mert ha pár éves akkor nehezebb vele boldogulni. Ő azt mondta, egy éves kora előtt lenne jobb mert neki a pisilés még nem akaratlagos így ha fáj nem tartja vissza.

2021. jan. 13. 17:19
 4/10 A kérdező kommentje:

2

8 óra? Te jó ég.. na akkor kb.ez lesz az egyik legrosszabb benne. 4 óra után már igencsak sír,hogy éhes.:( De az is kb.egyszer fordult elő,mert bealudt.

2021. jan. 13. 17:21
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Jobb, mintha belefullad a saját hányásába... nem véletlenül találták ki.
2021. jan. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5

Nyilván.. csak had sajnáljam egy kicsit. :)

2021. jan. 13. 17:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
9 hónaposan sérvvel műtötték. De már három hónaposan akarták, csak nagyon vérszegény volt, így vasat kapott. A műtét előtti napon kellett befeküdni, azt hiszem csak este ehetett, reggel már nem. De éjjel még megszoptathattam. Altatták, szerencsére jól ébredt, mert a szobatársam lánya nagyon rosszul ébredt, sírt, csapkodott szegény, ő három éves volt. Harmadik napon mehettünk haza. A műtét utáni napon állt fel a kiságyban kapaszkodva életében először. Az egészben az volt a legrosszabb, hogy nagyon nehéz volt lekötni, mivel még csak mászni tudott, de a földre nem tehettem le. Vittem be játékokat, de mivel idegen helyen volt, jobban érdekelte volna bármi más. Utána pár nap múlva kellett mennünk varratszedésre.
2021. jan. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6 hetesen műtötték dongalábbal. Átvágták az Achilles ínt és újra összerakták. A műtét 5 perc volt, az előkészület volt macerás. Ortopédián jelentkezés, kórházi bejelentkezés, altato orvosnál bejelentkezés, gyerekosztályon vizsgálat, vérvétel. Aztán kaptunk ágyat. Másnap reggel műtötték a kicsit, (asszem 8kor, de ebben már nem vagyok biztos) előtte 3 órával már nem szoptathattam. Elvileg ezt a műtétet meg lehet csinálni helyi érzéstelenítéssel, de a doki azt mondta, biztosabb kézzel dolgozik, ha alszik a baba. Mivel még nagyon pici volt, kapott légzéstámogatást. Az őrzőben már ott lehettem a baba mellett. Az intubálás nem szép látvány, de ha rendben van minden, nincs rá sokáig szükség. Egy ideig az őrzőben voltunk (nem tudom mennyit, nem néztem az órát), aztán visszagurultunk a gyerekosztályra. Másnap mehettünk is haza. Szerintem az a fontos, hogy Te nyugodt maradj. Nem könnyű a koplalás időszaka, de pár óra és elmúlik.
2021. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, hát sajnálom akkor megértem a műtétet, nagyon szorítok nektek jól bírják az ilyen picinyek a gyűrődést, de olyan szívszorító látvány. Kitartást és sok lelkierot!
2021. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

3 óra még simán kibírható nem evés szempontjából. :)

Magándokihoz megyünk így elvileg a sorbanállásokat megússzuk,de a kórházban műti meg a doki. Én is úgy gondolom,én rosszabbul fogom viselni,mint ő,de igyekszem nem kiborulni. :) köszi mindenknek a segítséget. 20-án már többet fogok tudni,akkor megyünk egyeztetni az urológus dokihoz.

2021. jan. 14. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!