Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan helyzet, hogy nincs...

Van olyan helyzet, hogy nincs már más választás, csak a sírni hagyás?

Figyelt kérdés
Amikor már mindent megpróbálsz de semmi sem használ?
2021. jan. 19. 23:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Nem, nincs. Amikor tehetetlen vagy, akkor is vígasztalod a gyereket és reménykedsz, hogy egyszer majd elalszik.
2021. jan. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
O igy kommunikal veled, valami nem jo neki es erre jo lenne sajnis ra jonni
2021. jan. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
Az szàmìt sìrni hagyàsnak, ha magàra hagyod a gyereket a bajàval. Ha megpròbàltàl mindent hogy segíts neki, ott vagy vele, de mègsem nyugszik meg, az nem sìrni hagyàs.
2021. jan. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Én mikor nagyobb volt, és már nem evett éjszaka, akkor nem ugrottam egyből ha sirt. Sokszor 1-2 perc után vissza is aludt. Ha nem akkor nincs mese menni kell :)
2021. jan. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Igazi lepontozásra lehetőséget adó beszélgetés.

Hogyne lenne!

- van bizony olyan, hogy azért sír, hogy "tegyetek már le!" Ha már csak ezt nem próbáltam, leteszem a kiságyba és várok. Ha megnyugszik 2 percen belül, akkor szuper, mert eltaláltam. Ha nem, akkor megint kiveszem és újrapróbálok mindent;

- van, hogy már engem is szétvet az ideg és tudom, hogy csak ártok. Ilyenkor is leteszem a kiságyba, elmegyek pisilni, arcot mosni, megigazítom a zoknimat, iszom. Egyszer-egyszer volt olyan, hogy ennyi idő alatt megnyugodott és elaludt. Talán megint az volt a baj, hogy segíteni akartam?

- és többgyerekeseknél pedig rendszeresen előfordul (esküszöm lennék pók a falon, ott ahol nem), hogy azonnal szüksége van mindkét kezedre a nagyobbiknak is.

- vagy mondjuk futár jön egy bazinagy csomaggal;

- de olyan is van, hogy 5 napi idegeskedés és nem székelés szeretne távozni türelmiidőt nem hagyva.

Mindent meg kell próbálni, hogy megnyugodjon a babád, de szerintem van olyan helyzet, amikor le kell tenni, mert nem robotok, hanem emberek vagyunk.

2021. jan. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valóban arra nyugodott meg, hogy letettem, mert az ölemben nem bírtam vele. Nem hagytam magára, csak a szomszéd szobába mentem át, ajtó résnyire nyitva. 5-6 percig még sírt a kiságyban, de aztán mindig kevesebbet, majd elaludt. Ezért kérdeztem, mert annyi felől hallom, hogy nem szabad sírni hagyni, és most mégis ez segített.
2021. jan. 20. 12:38
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Egy idő után minden gyerek abbahagyja. Kérdés mekkora ekkor a stresszhormon szintje. Amit leírtál, nekem klasszikus sírvahagyás. Nem lát, nem érzékel. Neki annyi van meg, hogy egyedül van. Sír még egy darabig, hátha történik valami, majd feladja. Anyuka kipipálja, hogy megnyugodott. Legközelebb már talán annyi idő se kell. Ellenben a gyerekben a megélés egészen más. De úgyis le leszek pontozva, mert itt a legtöbben ennek a pszichológiai részében nem hisznek illetve a kérdező se ezt akarja hallani.
2021. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó vagyok: annyit hozzátennék, hogy nem mindegy mennyi idősa gyerek ekkor.
2021. jan. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
7: Ismerem ennek a pszichológiai oldalát, pont ezért voltak kétségeim, mert tudom, hogy ha abbahagyja, az jelentheti azt is, hogy "feladja" a segítségkérést. Viszont 15 hónapos, apjával ketten felváltva 4 órán keresztül ringattuk, járkáltunk vele.
2021. jan. 21. 12:31
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha 4 òràn àt ringattàtok, akkor az elejen mèg nem volt fàrdt elèggè.
2021. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!