Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért volt régen elfogadható...

Miért volt régen elfogadható a verés? Mégis milyen szülő az aki képes megverni a gyerekét szíjjal vagy pálcával?

Figyelt kérdés
Szerintem ez nagyon durva és szomorú hogy régen természetes volt. Nektek mi a véleményetek erről?

2021. jan. 22. 21:00
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
34%
hogy nem annyira.
2021. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
65%
Nem támogatom a verést egyáltalán, de azért egy-két atyai/anyai pofon (gondolok itt kézre ütés vagy fenékrecsapás) simán belefér, főleg ha más vagy saját magát veszélyezteti.Az amit manapság egyes szülök meg csinálnak az szerintem nagyon gáz, nem szól rá a gyerekre, mert kis felnőttként, egyenragú félként kezeli.Sok helyen nincs büntetés, mert sérül a gyerek lelke....na ezt hagyjuk már.Ez a két véglet,meg kell találni az aranyközéputat.
2021. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
88%

Mi kaptunk a tesómmal párszor. Jogtalanul soha amúgy. Nem lettünk lelki rokkantak, és a szüleinket is imádjuk,illetve imadtuk, apa már nem él sajnos.


Tesóm és én sem soha nem bántottuk a saját gyerekeinket, pedig néha viszketett a tenyerem 😉, de nem tudtam volna megutni.


Változnak az idők. Én is elitelem, ha valaki veressel nevel.

2021. jan. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
79%

Mert teljesen másként fogták akkoriban a dolgokat.

A vagyonos családba pl. dajka volt a gyerek mellett, nem a szülei nevelték pátyolgatták.

A szegény családokban pedig rendet kellett tartani, hisz nemritkán szült a nő a 4-5-6-7-8 gyereket is! Ahogy a jószágokat sem "humánus" módon ölték le...


Én sem vagyok erőszakpárti, de a legtöbb szülő annyira agyonfossa magát a saját gyerekétől, hogy sokszor észre sem veszi, hogy egy szörnyeteget nevel, mert mindent megad neki, mert nem kap kontrollt... volt már nem egy olyan felnőtt akinél azt éreztem, hogy bár pofozta volna fel az anyja, amikor még lehetett nevelni!

2021. jan. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
72%

3.vagyok. Nekünk szerencsére sikerült nulla veressel is "normális" és tisztelettudo gyerekeket nevelni (ma már kamaszok).


Szeretni kell őket, és rogyasig magyarázni, nevelni őket, úgy, hogy mindent megbeszéltünk.


De ennek az is alapja, hogy amikor kicsik, akkor is figyelni kell rájuk mindig, nem pld a telefont nyomkodni, vagy a gépet.


Így valószínűleg ő is figyelni fog a szülőre később.

2021. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
36%
Mikor visítva csapja magát a földhöz a gyerek hogy neki akkor is kell a 80.baba vagy csoki a szülő meg áll mellette hogy hát most mit tud vele csinálni. Még jó hogy nem a gyerek az úr a háznál. Na ott előbb a gyereknek utána meg az anyjának kevernék le egyet
2021. jan. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
64%

#6 gratulalok👏 nyilván le kell b.szni egy pofont a gyereknek.. vagy akár el is magyarázhatja neki a szülő hogy miért nem lehet megvenni mindent de nyilvan neked ez eszedbe se jutna. Idióta


Vicces hogy ezzel dobálóznak néhányan hogy "mini felnőttek" és milyen gáz hogy egyenrangúak. Mégis pont ezek az emberek várják el egy kisgyerektől hogy minden magyarázás nélkül magától tudja miert nem maradhat egésznap a játszó téren vagy ehet csokit ebéd előtt...

Plusz akik "mini felnőttekként" kezelik a gyereket ugyanúgy szülők maradnak csak ott nem ér kevesebbet a gyerek szava, érzése csak azért mert gyerek. Plusz az a baj ezzel hogyha azt mondjuk egy két pofon belefér már nincsenek határok. Valakinek az egy két pofon már azért is jár ha a gyereknek megtetszik a barbi a polcon a másiknak meg ha belevág a másik hajába ollóval..

2021. jan. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
71%
És még annyival kiegészíteném hogy a gyerekek túl ingerültek még felnőttnek is sok ami körülöttünk zajlik nemhogy egy gyereknek. Nekik nincs feszültség levezető eszközük még ezért van a "hiszti" indokolatlan azaz indokolt sírás hogy kiadják a felgyülemlett feszültséget. Csak gondoljunk egy városi gyereknapra mennyi különféle inger van fények, illatok, édességek zene hangzavar és mennyi az agyonpörgött szétzihált gyerek.
2021. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk sose volt szükség a verésre. Mindig tudtam hol a határ, amit nem lehet átlépni, kisebb koromban, és tini koromban is. Tudtam, hogy tisztelni kell a szüleimet, és ennyi. Nem voltam megfélemlítve, vagy burokba tartva, csak megnevelve. Oda figyeltek rám, sokat beszélgettünk, őszinteség volt köztünk.
2021. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó végletekben gondolkodsz.Mindent elmagyarázunk a gyereknek, nem egyszer nem kétszer, minden nap meseolvasás, beszélgetes, milyen volt a napja,mikor volt a legboldogabb stb.Nem nyomok semmit a kezébe, figyelek rá, szeretem, meghallgatom.De amikor elmondom 10.000x hogy nem bántjuk a hugit mert fáj neki, neked sem esne jól stb. és néz rám közben szándékosan belenyúl a testvére szemébe,na itt nincs pardon, igen megvolt a kézrecsapás é megkérdeztem miért csinálta,a válasz az volt mert csak.Aztán elmagyaráztam mégegyszer hogy miért csaptam a kezére, és hogy miért nem szabad, azóta nem volt ilyen többször megtanulta,mindennek következménye van.
2021. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!