Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A bébikomp tényleg rossz?...

A bébikomp tényleg rossz? Régen állítólag minden gyerek hasznalta, milyen hatása lett a mai felnőttekre?

Figyelt kérdés

Szóval az alap szituáció az, hogy anyósom mondogatja, hogy szegény gyerek a hideg földön (van szőnyeg, es padlofutes is) kúszik, miért nem rakom már bébikompba. En mondtam, hogy Úgy hallottam káros, gyerekorvos is azt mondta napi max pár percet legyen benne es a úgyis legyen lent minél többet.

Anyósom meg a szomszedasszonya meg letamadtak, hogy hát régen minden gyerek benne volt még is tanultak járni hamar, meg erősödik benne a lábuk, stb.


2019. okt. 14. 09:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
10 hónapos lesz a babám, még csak kúszik
2019. okt. 14. 09:41
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Egyébként anyósod hagyja, hogy te döntsd el, addig is ő menjen el az ortopédiai szakrendelésre, és nézze meg mennyi fiatal ember (35-40-50 éves) küzd derék és gerincproblémákkal. A babádnak jó helye van a földön, a megfázás, illetve a felfázás nem úgy lesz, hogy a hideggel érintkezünk, hanem bakteriális fertőzés.


[link]


Anyósod, ahelyett, hogy téged próbál utasítgatni hozzateszem elavult és káros dolgokra, inkább aktualizálja a tudását.

2019. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
98%
(És milyen egészségesek azok a régi mai felnőttek...) Lábujjhegyen járást és gerincbajt biztos szokott okozni, egyik fiatal felnőtt rokonomnál nagyon látom ezt, és tudom is büszke anyjától, hogy olyan jól elvolt a bébikompban, amíg ő főzött... Nem csak a lábának kell erősödnie, hanem a gerincének, na meg meg kell tanulniuk egyensúlyozni is. Illetve mivel minden mozgás oda-visszahat az agyi fejlődésre (nem hiába van most akkora divatja a fejlesztő tornáknak), ezért is jobb, ha magától tanulja meg, mert okosabb lesz :) Kúszás előtt meg még másznia "illene", aztán lépegetni bútorok mentén, aztán el-elengedni elfelejtve, aztán már magától felállni. Ha végiggondolod, amikor egy bébikompból lóg és löki magát az nagyon természetellenes ezekhez képest.
2019. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudok többet mondani ennél, mint amit elmondott az előttem lévő. Max egy annyit, hogy akkor fejlődik a legjobban mozgásilag, ha mindent magától csinál. Magától ül fel és nem ülteted, magától kúszik, magától mászik, áll, megy... Szóval én azt mondom, hogy tedd helyre a mamát 😉
2019. okt. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy volt régen minden baba bébikompban! Káros, hülyeség, itthon sose volt divat, külföldön inkább. Anyósod foglalkozzon a maga dolgával, te pedig kicsit erélyesebben mondd meg, hogy nem lesz bébikomp.
2019. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknél a mozgásfejlődés dolgoknál nem csak az a kérdés, hogy vki nyomorék lesz-e, hanem hogy jó sportoló lesz-e, milyen lesz a mozgásfejlődése, mikor kap csípőprotétist stb

Nekem pl nagyon gyenge a mozgáskoordinációm. Pl

- nem tudok táncolni, sem leutánozni egy mozgást amit vki megmutat

- kínkeservesen tanulok autót vezetni mert nem tudok jól a két lábammal külön dolgozni, váltani, nem látom térben a helyzeteket

- egy kutyás sportot űzök most és 500x az én mozgásomat kell kijavítani

- kitűnő tanuló létemre egyest kaptam geometriából, egyszerűen nem látom hogy lesz vmi ha tükrözik, forgatják.


Emellett magas az IQ-m, végzettségem, jó a finom kézügyességem, családom van, de ízületi bajaim is amúgy.


Ezeknek a készségeknek egy része csecsemőkorban alakul.ki és később nem fejleszthető.

2019. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%
A bébikomp tényleg rossz és felesleges. Az utolsó pár évtized kivételével az emberi faj néhány százezer éve azért megtanul járni bébikomp nélkül is, van aki hóban-jégen, van aki földön, van aki homokban. Valószínűleg egy padlófűtéses padló és rajta szőnyeg bőven elég egy egészséges babához. Ez az idióta bébikomp a múlt rendszerből maradt ránk, amikor sok esetben az volt a lényeg, hogy minél kevésbé legyenek láb alatt a gyerekek.
2019. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm a megerősítést. Utánaolvastam én is, valóban sok dologra lehet kihatással, nem fogom bébikompba rakni a fiam, bár nem is terveztem.

Az a baj, hogy szegény gyereket direkt járatni, meg állítgatni akarják. Megfogják, lábra álítják és szegény összerogy, mintha guggolna es ezzel buszkelkednek hogy milyen ugyes majdnem megall. Minden alkalommal elmondom, hogy hagyják abba ez nem jó neki, meg ez csak egy reflex, ha hozzaer a lába elkezd r7gdalozni, de le se sza.rnak.

Én nem bánom, ha láb alatt van, eljatszik szépen mellettem amíg dolgom van, ha nagyon nyusszog akkor berakom az etetoszekebe.

2019. okt. 14. 10:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a 5-ost magamról írtam volna ( geometriát leszámítva)


Mozgásom nem szép, táncol i nem tudok, kéz lábkoordináci 0, labdajátékok nem mennek


" nem lett semmi bajom a bébikomptól"


Nyilván a szüleim akkor ezt nem tudták


Nem is világosítom fel őket, amikor azt mondják milyen szerencse, hogy nem lett bajom

/ azóta tudják, hogy káros/

2019. okt. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te vagy annak a gyereknek az anyja. Csak te és senki más dolga megmondani, hogy mi a jó, mit szabad és mit nem a gyerekkel. Direkt ezt csinálják? Fogd a babát, vedd vissza és kérd meg őket szépen, hogy ne csinálják. Aztán ha doszt azért is, lehetsz egyre keményebb. Ne nézd tétlenül és vallrándítva, ha valami olyat csinálnak a gyerekeddel ami neked nem tetszik. Te szabod a határokat.
2019. okt. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!