Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem régen költözött a tömbbe...

Nem régen költözött a tömbbe egy fiatal pár, de naponta több órát hallom sírni a gyereküket, kéne tennem valamit?

Figyelt kérdés
Olyan 2-4 óra igazi keserves sírás, minden nap. Meg olyan is van, hogy a nagyszobából (első ablak) üvölt a zene a kis szobából (hátsó ablak) meg hallom a sírást.

2020. aug. 17. 08:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Ilyenkor van az, hogy a szülők drogoznak, a gyereket meg bezárják addig.
2020. aug. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Na most ha a gyerek egyszer csak meghal, akkor szörnyű lelkifurdalásod lenne. Meg kéne kérdezned őket, hogy miért sír órákat a gyerek, és ha kidobnak, hogy takarodj, nem a te dolgod, akkor a körzeti családvédelmi központnál kéne jelezni, hogy baj van. Mert bizony tehetnek vele olyat, hogy borzalom.
2020. aug. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Olyanról még nem hallottatok, hogy annak sírós babák? Miért mindig a kívülló tud jobban mindent? A zene valószínűleg azért szól, m ért félnek az ilyen kotnyeles szomszédoktól vagy szégyellhetik is, hogy így sír a babájuk, nem akarják hogy más is hallja.
2020. aug. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Vagy esetleg szörnyen hasfájós a pici? (ha nagyobb, akkor meg lehet, hogy hisztis)

A mi gyerekünk is szinte állandóan sír (nála neurológiai gondok is vannak) és van, hogy zenére nyugszik meg. Magára soha nem hagyom, de ez az állandóan síráson mit sem változtat.

Szerintem kérdezd meg őket, hogy miért sír annyit a baba vagy tudsz-e segíteni.

Ha meg kétes a kinézetük vagy úgy érzed, hogy gond van, akkor jelentsd fel őket.

2020. aug. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Annyira bírom, hogy ha sír egy baba akkor mindenki a legrosszabbra gondol. Az én babám hasfájós volt. A fogzásra is nehezen viseli. 7 hósan felállt és esett, bukott. Abból is sok sírás volt. Én pl ha nagyon sír becsukom az ablakot ponzz az il
2020. aug. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Véletlen elküldtem. Szóval pont az ilyen okosok miatt. Nem azt mondom, hogy nem lehet baj a szülőkkel, dr miért mindjárt a legrosszabbat feltételezzük.
2020. aug. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy hasfájós. Akkor tényleg keservesen tudnak sírni.
2020. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisebbik fiam is ilyen sírós volt. Tényleg nagyon sokat sírt és mindenért. Hasfájós volt, a fogzás is nagyon megviselte, fürdéskor is ordított, ha felébredt és nem voltam mellette sírt (ha ne adj isten 5 percen belül nem tudtam odaérni hozzá, akkor szinte alig tudtam megnyugtatni annyira sírt). Volt, hogy felkeltette a sírás a nagyot, akkor ketten sírtak :D


És nekem ez nem volt elég, végig azon paráztam, hogy valaki feljelent a gyámügynél, mert azt hiszik bántom vagy elhanyagolom a gyereket, pedig mindent megtettem, hogy jó legyen neki. Erről beszéltem a védőnőnek is és megnyugtatott, hogy tudja nálunk jó helyen vannak a gyerekek, mégha be is jelentik nem veszik el őket.

De szégyelltem nagyon, akkor is, pedig voltak akik kedvesen mondták a házból, hogy "nahát alig hallani ezt a babát" persze, csak kedvesek akartak lenni :D

Valószínű itt is ez a helyzet, de hogy megnyugodj beszélgethetsz is a szülőkkel, hogy hallod sokat sír a baba, nem lehet könnyű, vagy ilyesmi. A válaszból már sokmindent leszűrhetsz.

2020. aug. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is az egyik menetrendszerűen 4 és 6 között sírt a hasfájástól. Aztán 3 hónaposan kinőtte. A másik csak 2 óránként ébredt rögtön üvöltve 6 hónapos koráig :)
2020. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

A titok nyitja mindig a kommunikáció. Ez az egy, amivel nem árthatsz.

Egyik nap, amikor sír a baba, kopogj be és kérdezd meg, minden rendben van-e. Aki nem rejteget semmit, maximum elküld hogy törődj a magad dolgával. Túl lehet élni. De látod majd, hogy fel van öltözve a szülő, nem lóg a csík az orrából, magánál van, nincs alkoholszaga, nem véres. Maximum fáradt, nyűgös, elgyötört és zavarban van. Ezesetben elnézést kérsz és megmondod, hogy nem kelkemetlenkedni akartál, tudod, hogy sokat sirnak a babák, meg is érted és nem baj, csak annyira meg vagy felelős ember, hogy megnézd, nincs-e baj. A felnőtt akár el is ajulhatott, míg senki nem veszi ezt észre, stb. Inkább átjöttél és rájuk néztél. Nem rosszakaratból és nem alkalmatlankodni.

Ezzel nem csinálsz bajt, sőt, lehet, hogy szerzel egy barátot, ki tudja. De elejét veszed annak, hogy más, aki egyből feljelentené ojet, óriási bajt keverjen nekik. A gyámügy nem viccel, de néha olyan nagyot téved, annyi fájdalmat okoz...

És ha baj van, narkó, pia, verés, tudattalanság, akkor természetesen lépni tudsz tovább, jogosan.

Ha kihagyod ezt a lépést, hofy kommunikálj, azzal rosszat teszel.

2020. aug. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!