Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem tegnapelőtt születet...

Gyermekem tegnapelőtt született,"tűzfoltos" az arcának egyoldali része,mi a teendő?

Figyelt kérdés

Azt javasolták itt Pesten kezeljük(a párom vidéki,ott is született meg a gyermek.)

Továbbá volt egy kulccsont törése is. Szűk csatorna,nagy baba,hihetetlenül nagy lett a baba.(majdnem 4 kiló)

A csont meggyógyul,azt tudom

Valakinek van tapasztalata a tűzfolt prognózisáról?

Hogy kezelik?

Itt Pesten a SOTE-n láttam hogy kezelik,többek között.

Nagyon elcsúnyítja sajnos,kislányról van szó,érted....


fiatal apuka...


ui: egyik orvos azt mondta ott lent halványodni fog,a másik ma azt hogy megmarad....

Miután kijött a kórházból,azonnal időpontot akarok kérni a SOTE klinikájára.

Mi a véleményed,tapasztalatod,egyéb?


2021. jan. 23. 16:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Valaki nem volt még lézeres kezelésen?
2021. jan. 23. 20:28
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Kamu mese. Ez a leírás a 6-os hozzászólásban... Vákuum micsoda, erőlködés, te se láttál még szülést az biztos.


Egyébként tűzfolt nem lehet a baba arcán a vákuum miatt mert a fejtetőjét kapják el (vákuummal szültem).


Van egy nálam sokkal fiatalabb húgom, 42 éves volt anyám a születésekor. Nagyon nehéz szülés volt, semmi vákuum, de neki volt egy piros folt a két szemöldöke között, és a felső szemhéjai is bevéreztek, de ezek nem tűzfoltok voltak, néhány hét alatt eltűntek.

2021. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
12 persze a kettőnek nincs köze egymáshoz. Most azt olvastam a lézeres kezelésről, hogy babáknak altatasban csinálják, de gondolom csak ha nem múlik el magától. Nagyobb gyerekeknek meg helyi érzéstelenítésben. De en nem hiszem, hogy nem súlyos eset miatt altatnak babákat. Gondolom ez csak akkor, ha eü szempontból indokolt.
2021. jan. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Vákuumost cuccot raktak be ,mert nem akart kijönni a baba.

Két rezidens,egy orvos,egy szülésnő,plusz én

Nem látok logikát,ez miért lenne kamu.


Köszönöm a válaszokat,az előző oldalon!

2021. jan. 23. 20:47
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

"Vákuumos cuccot raktak be", sztem ezt itt kéne abbahagyni.


Értem én hogy kellenek a kérdések, mert a legtöbben válaszolni vagyunk itt, de legalább ezt a kategóriát irathatnák olyannal akinek van némi fogalma a dolgokról.

2021. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
46%

Az a baj, kérdező, hogy nem bírod felfogni, hogy a vákuum NEM OKOZ TŰZFOLTOT!


Az egy apró szívó, amit a magzat koponyájának tetejére illesztenek, és azzal SEGÍTIK világra a babát.

Egy nagyon jó találmány, ami rengeteg babának segített már világra jönni. Köztük nekem is.


Ha Kaposváron elakadt a baba, elakadt volna Bp-en is!! És ha a baba a szülőcsatornában van, NEM LEHET császározni, sem visszanyomni!!


Onnantól vagy könyöklés van, vagy vákuum, vagy szülészeti fogó. Mind mumus, de mind szükséges abban a pillanatban!!


Az a baj, hogy nekem az jön le a válaszaidból, hogy egyáltalán NEM értesz a szüléshez. Nem ismered a folyamatát, a felmerülő problémákat, az eszközöket.


Beütött valami rossz (tűzfolt), és most vagdalkozol 0 tudással. Nem kellene. Hidd el. Csak magadat égeted.

2021. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapja szültem, vákummal, könyökléssel egy 3800 grammmos babát, aki sajnos elekadt, császározni ilyenkor már nem lehet! Csak a feje búbjáig bújt ki, hiába nyomtam, nem jött ki. Mivel esett a szívhangja azonnal vágtak, vákumoztak, könyökölték ki belőlem, én meg veszettül nyomtam mellé. Megmentették az életét!!! Már így is sápadt volt szegény.. Megfigyelésen volt 6 napig, mert a feje hátsó része csúcsos lett(vérömlenyes ödéma), meg kellett várnunk míg lelohad, s megcsinálják az UH-t. Borzasztó formás baba, nem lett rajta tűzfolt, a vákumnak nyoma sincs....
2021. jan. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A tűzfolt nem szülés alatt keletkezik.. Hanem a méhben a 9 hónap alatt.
2021. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

És ki az isten áldotta édesanyád állította hogy a vákuum okozza a tűzfoltot?

És amiket leírtál?

2021. jan. 23. 22:46
 20/21 anonim ***** válasza:
62%
Ennyi szövegértés egyest! Másolja már ki valaki, hol írta a kérdező, hogy vákum okozta a tűzfoltot, mert én sehol se olvastam. Nyilván nincs fogalma a dolgokról, mivel férfi és életében először látott szülést. Valószínű, hogy nem magolta be előre a megfelelő szakkifejezéseket, hogy ne szedjék szét az anyukák, ha fel mer tenni egy kérdést.
2021. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!