Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény nyomtatv...

Családi adókedvezmény nyomtatványt mindenkèpp le kell adni? Vagy nem kötelezô?

Figyelt kérdés
Férjem érvényesíti egyedül a családi adókedvezményt. 1 gyerekünk van, èn gyeden vagyok. Tegnap kaptam a Bp.Kormányhiv.Eü.Főosztályról családi adókedvezményes nyomtatványt, hogy kitöltve 2 példányban küldjem vissza. Kérdésem az, hogy abban az esetben is vissza kell küldenem, ha csak a férjem érvényesíti a csal.adókedvezményt? Ha igen, hol kell azt jelölnöm, hogy én nem veszem igènybe?
2021. jan. 24. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
A lapon a férjedet írjátok be, aki 100%-ban veszi igénybe, te pedig nyilatkozol arról, hogy erről tudomásod van. Mivel jogszabály zárja ki, hogy mindketten igényeljétek a teljes összeget, ezzel az aláírásoddal egyben arról is nyilatkozol, hogy ha a férjed 100%-ot kért, akkor te 0%-ot. Azt viszont nem értem, hogy ez miért a Kormányhivatalhoz tartozó ügy, ez adózás, elvileg csak a NAV-hoz kéne kapcsolódnia. És pl. a munkahelyen leadni sem kötelező a nyomtatványt, mert van olyan opció is, hogy nem a havi bérszámfejtéskor számolják el, hanem utólag igényled vissza az SZJA-bevalláskor, egyben.
2021. jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pont felhívtam őket emiatt múlt héten. :)

Ha utólag, egyösszegben van visszaigényelve SZJA bevalláskor, akkor nem kell kitölteni, visszaküldeni. Csak akkor kell, ha havi szinten akarjátok, részletekben kérni. Ebben az esetben viszont a visszaigényelendő összeghez a teljes összeget kell beírni, amit igénybe tudtok venni havi szinten, és nyilatkoznod kell, hogy ezt Te is jóváhagyod (sajnos pontosabban nem tudom, mert mi nem így kérjük, de a nyomtatvány hátulján van egy kitöltési segédlet, és azon rajta kell lennie ennek pontosan).

2021. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A férjem màr kitöltött ilyen nyomtatványt, de nekem is küldött a kormányhivatal (gyed-en vagyok). Ezért nem tudom, hogy most akkor vissza kell-e küldenem.
2021. jan. 24. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak a férjednek kell leadni. Azon beikszeltétek, hogy te is tudsz róla, hogy ő veszi igénybe.
2021. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!