Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől lesznek jobbak azok a...

Mitől lesznek jobbak azok a gyerekek, akikkel az anyjuk 0-24be együtt van, nem mozdul ki gyerek nélkül sehova, anyukára van kötve a gyerek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 18:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%

Miért, szerinted rosszul vannak?

Egyébként mennyi idős gyerekre gondolsz? Pár hónaposra, vagy pár évesre?

2021. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%

Jaj, bocs, nem jobban, hanem jobbak!

De tényleg nem mindegy, mennyi idős a gyerek...

2021. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
A törődéstől.
2021. jan. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
44%
Jobbak, mint?
2021. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%

Érzelmileg lehetnek jobbak, mint azok akiket állandóan lepasszolnak nagyszülőkhöz, oviba stb. De sokban függ a gyerek habitusától is.

Matekból mind a kettő megbukhat vagy lehet kitűnő. Ebben nincs összefüggés.

2021. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak a két végleg létezik.
2021. jan. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Semmitől
2021. jan. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

#1 Pár évesre. És hosszútávon mennyivel lesznek jobbak.

#5 Engem egész nyárra lepasszoltak nagyihoz, mert szüleim dolgoztak, nem hiszem, hogy érzelmileg rosszabb lennék. Ráadásul oviba kötelező menni, az nem lepasszolás.

#6 Igen, tudom, de annyira nyomatják ezt a hurcizást, hogy nem igaz.

2021. jan. 24. 18:48
 9/23 anonim ***** válasza:
24%
Egy gyerek nem emlékszik az ilyen dolgokra 6-7 éves korától fogja fel igazán ezeket a dolgokat, most úgy őszintén van itt bárki aki emlékszik hogy mi volt vele 0-6 éves koráig ? Sőt 7-8 evesen? Ja meg a kedvencem bárki emlékszik arra hogy mennyi ide is sírt mire felvettek vagy hogy szoptattak vagy tapoztak? Szerintem senki a többire is max foszlányok maradhattak meg, egy egy ominózus pont de semmi több. Nem kell ezeket túl tolni amerikai gyerekek boldogabbak és sikeresebbek pedig ott csak pár hetet lehet otthon maradni.
2021. jan. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Hat kedves utolsó, nem tudom, hogy az amerikai gyerekek boldogabbak-e, mint pl.a magyarok. Az igaz, hogy nem emlékszel az első években tortentekre, de az nem azt jelenti, hogy az az időszak nincs ránk hosszútávú hatással vagy nem marad benne a tudatalattinkban.


Természetesen nem csak a kérdésben elhangzott 2 véglet van. A gyermekneveles igen összetett dolog. Nem attól lesz a gyermek kiegyensúlyozott felnőtt, hogy 0-24ben az anyjan lóg, hagyni kell neki felfedezni a világot, de szerintem annak sincs értelme, amit külföldön csinálnak, hogy parhetes korától dajka neveli a gyermeket, mert anyukának dolgoznia kell. Ebben a korban alakul ki a kötődés, bizalom, az első másfél évben, kérdezz meg pszichológust, hogy ha ekkor nem alakul ki a kötődés, később felnottkoraban is lehet ezzel problémája. Valljuk be, a mostani társadalomban a kapcsolatok nagyrészt felszínes, eleg csak a párkapcsolatok topicba ellatogatni.

2021. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!