Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon miért illegális...

Magyarországon miért illegális a béranyaság szerintetek?

Figyelt kérdés
2021. jan. 26. 08:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
22%
Mert a másik ember testét használni prostitúció.
2021. jan. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Meg azt se lehet eldönteni ha császárral akarsz szülni :D
2021. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jogos 😂😂🤣😂jesszus mit is gondolok ☹️☹️😂
2021. jan. 26. 09:31
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Valamikor legális volt pár évig, utána betiltották, én se értem miért, magyarország az egy ilyen hely, érthetetlen döntések.
2021. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Mert így rákényszerítik a gyermektelen párokat arra, hogy "már meglévő" gyereket fogadjanak örökbe és ne maradjon az állam nyakán állami gondozottként.
2021. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%
Mi nem igaz az első válaszból szerintetek?
2021. jan. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Mert ütközik a kereszténydemokrata elvekkel.
2021. jan. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Egyébként tényleg nehéz emberjogi kérdés a béranyaság. Már eleve meghatározni azt, hogy kinek mi a felelősségi köre (ki fizet és miért mennyit), ki jogosult rá (az is aki kenyelembol? vagy csak akinek másképp nem születhet?) Ki kinek vállalhatja (csak családtag?).

Például mennyiben állapitod meg az árát? Majd a nyugati középosztály megy keletebbre nőt keresni erre? Valahol etikátlannak hangzik.

Bennem nem születnek erre megnyugtató kérdések. De egyébként azt hiszem Ukrajnában legális, mert láttam egy cikket, hogy a koronavírus valamelyik hullamaban tömegesen ragadtak a kórházban az így született kis bebik :(. Kíváncsi lennék ott mik a tapasztalatok.

2021. jan. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Magyarorszagon nagyon sok minden tùlszabàlyozott, olyan dolgokntiltottak, ami sok helyen szabad, es olyan dolgok kötelezőek, ami mashol csak szabadon vàlasztott.

A bèrenyasàg intèzmenyèhez logikus, ès a gyermek èrdeket előtèrbe helyező, àtlàthatò szabalyozàs kène. Szerintem ilyet Magyarorszàgon nem tudnanak összehozni, fejetlensèg lenne, bürokràcia, szenvedès, visszaelèsek. Komolyan, mit vàr az ember egy olyan orszagban, ahol egy olyan alap dolog szabàlyozàsàra, mint az otthonszülès, èvtizedeket kellett vàrni, es egy emberi jogi per kènyszerìtette ki. Igy is egy förmedveny lett a törveny, egy szègyen. Mit kezdenenek olyan sokrètű es bonyolult tèmakörrel, mint a bèrenyasàg....

2021. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó bár kicsit off, de a béranyaság kérdésében nem csak Magyarországon nem tudnak szabályozást csinálni, hanem sok országban. Illetve van szabályozás: tiltott.

Nem mintha mentegetni akarnám az ezzel kapcsolatos torvenyhozokat, sok minden nem tetszik nekem sem más gyerekszuletessel kapcsolatos szabalyozasban.

De a torvenykezesnek jó esetben a társadalom erkolcset kell visszatükrözni. Lehet, hogy ez most a tiltás. Lehet hogy épp változik a szemlélet, csak még nem indult el róla a párbeszéd.

2021. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!