Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál mi volt a minimum...

Másnál mi volt a minimum követelmény maguk felé, aminek elérésekor jöhetett a gyerek?

Figyelt kérdés
Anyósom többször elmondta az "ideális helyzet sose lesz" meg ehhez hasonló bölcsességeket, de nekem azért voltak elképzeléseim mit szeretnék, mire érkezik/het. Volt ami bejött, volt ami nem, van amit bánok utólag, van amit nem. Ezért merengtem, másnál hogyan volt ez?

2021. jan. 27. 23:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%

Nekem annyi volt hogy biztos megélhetést tudjunk biztosítani, ne hónapról hónapra éljünk. Autónk régóta van. Saját házba akkor sikerült költözni, amikor 1 éves volt.

Az volt még kitétel, hogy mindketten ugyanúgy vágyjunk a babára. Furán hangzik, de sok ilyet hallani, hogy egyik fél ráerőlteti a másikra a gyerekvállalást, és így egyikük se tudja boldogan megélni...

2021. jan. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Hat én mire megtalaltam életem szerelmet, addigra egzisztenciális problémám nem volt, szóval az egyetlen követelmény a házasság volt, szerencsére ezt mindketten úgy éreztük a férjemmel, hogy szeretnénk, ha a gyermekeink házasságba születnenek.
2021. jan. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Saját lakás, autó nekem és a páromnak, annyi félretett pénz ami elég pár hónapra ha beüt a baj ( és egyébként én mint nő lehet ez annyira nem szép de titokban van saját félrerakott pénzem ha egyedül maradok a gyerekkel ne legyen gáz, tudom tudom...nem hiszem hogy ez bekövetkezik mert eddig semmi jele nem volt hogy leakarna lépni csak körülöttem minden nő végül magának szült és jobb felni mint megijedni...) a másik szempont nálunk az volt hogy lenyugodjunk, mert mi rengeteget szórakoztunk és buliztunk, utaztunk régen ami most így már nem férne bele.
2021. jan. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Azt tudtam, hogy saját házba szülnék csak. Ami sajnos volt merz a szüleim hamar meghaltak. Dolgoztam 1 évet, hogy legyen gyesem akkor még csak az volt, de más elvárásom nem volt. A férjemnek mindig volt autója azsem hiányzott. Így 18 évesen lett a fiam majd 20 évesen a lányom, da azért nem lett akkor 3.mert 2 szobába nem akartam még egy gyerkőcöt a nagyok nyakába,így mikor nagyobb házba költöztünk akkor lett még egy fiunk közel a 40 hez, és ha minden jól alakul szeptemberben születik a negyedik baba.
2021. jan. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
22%

4es

Addig tök jol gondolkoztál amig nem akartál a nagyok nyakába egy kicsit.

Utána elég furi .

2021. jan. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
Hát ez van, mindenki azt csinál amit akar. A nagyok külön emeleten laknak. A legjobb döntésünk volt, ez a kis fickó maga a csoda és az élet a házban.
2021. jan. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

Pont a kisfiunk születése előtti évben találtam rá álmaim munkájára álmaim munkahelyén. Akkor voltam 30 éves. Igen ám, de egy teljes év volt a próbaidő. Az alatt az egy év alatt sem titkoltam soha a főnökasszonyom előtt, hogy nagyon vágyunk már babára a férjemmel, meg minek is titkoltam volna, a főnököm is anya, nagyon is tudta, hogy lassan ketyeg a biológiai órám. Szval egyetlen nagyon fontos dolog volt, az pedig a véglegesítésem. Ahogy az megtörtént, azonnal ugrottam egy újabb, magasabb bérkategóriába, aminek a következtében a fizum megduplázódott, na, ez sem volt utolsó szempont, így a gyedem is a maxgyed volt, és tárt karokkal vártak vissza négy évvel később nem egy, hanem két gyerekkel, ugyanis időközben úgy döntöttünk a férjemmel, hogy pici korkülönbséggel vállalunk két gyerkőcöt, hogy ne essem ki újra meg újra a munkából. Azóta eltelt 8 év, most megint gyeden vagyok a harmadik babánkkal, ugyanolyan tárt karokkal várnak vissza a munkahelyemen.

Nekem ez volt az egyetlen, amihez kötöttem a gyermek érkezését. A vágyakkal nem volt gond, addigra már mindketten a férjemmel csak a közös gyermekről ábrándoztunk. Autónk még nem volt, viszont saját (hiteles) lakásban laktunk. Azóta két autónk van és sikerült családi házat építenünk. Semmit nem bántam meg, minden így volt jó.

2021. jan. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
78%

Hogy igazán akarjuk. Végül is ez, kár tagadni. No meg persze egy kis tartalék mindig legyen biztos ami biztos, de ez azóta is igaz.


Persze volt előtte évekig tervezgetés hogy majd ekkor meg akkor... ha majd autó, ház stb... De utólag azt mondom az volt a "még nem akarom igazán" időszakunk.


Aztán akartuk és belevágtunk. Igazából én épp munkanélküli lettem próbálkozás 3 hónapja közben de nem álltunk le ilyen apróságok miatt. Sikerült. És persze új munkát találni is. :)

Albiban laktunk de volt már pár millio megtakarítás ami egy olcsóbb lakásra hitellel elég lett volna vagy sok-sok hónap albérletre.

Azóta részben családi segítséggel házunk is lett és még pár gyerek. És most is úgy látom ahogy akkor is gondoltam: megtakarítani, pénzt gyűjteni gyerekek mellett is tudunk de fiatalabbak nem leszünk sajnos.

2021. jan. 28. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%

A minimum az volt, hogy legyen saját lakásunk (max. havi 30 ezres hitellel) és mindkettőnknek fix munkahelye, nekem járjon Gyed. Valamennyi megtakarítás.


Albérletbe, nagy törlesztörészletű hitelre, pláne megtakarítás nélkül biztos nem vállaltunk volna gyereket, mert láttam már sokszor, milyen csúnyán tud kiütni, ha még a lakhatás sincs megoldva...

2021. jan. 28. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Biztos jövedelem, piacképes tudás, stabil kapcsolat.
2021. jan. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!