Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a reális gyerektartás?

Mennyi a reális gyerektartás?

Figyelt kérdés
Nem voltunk összeházasodva, tehát csak szóban egyeztünk meg, hogy az apuka mennyi gyerektartást fizessen. De mégis mennyi az annyi? Hány százalékot illik fizetni gyerekenként, illetve miktől függ az összeg?

2021. febr. 1. 11:02
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

28 vagyok, nem szeretném ide kiteregetni az életüket még név nélkül sem, csak egy példát hoztam fel a kérdezõnek, hogy ilyen is van.

nem mondott le a házról, kifizettette anyukával a részét, és nem is támogatja a gyerekeit semmivel. már legalább 10 éve elváltak, akkor még nem keresett ilyen jól, azóta fixen ennyit fizet, de azóta már csak egy gyerekre.

2021. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

"legalább 10 éve elváltak, akkor még nem keresett ilyen jól, azóta fixen ennyit fizet"


Arra lehetősége lett volna az anyukának, hogy kérje az összet felülvizsgálatát. Nyilván akinek fizetnie kell, ő nem fog jelentkezni, hogy már 10x annyit keres, mint amikor megállapították.


10 éve a minimálbér 73ezer volt, a 2x15 ezer nem is olyan alacsony gyerektartás.

2021. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
87%
jó kérlek ne kössetek már bele mindenbe, nem az én dolgom egyáltalán, egy helyzetet próbáltam vázolni a kérdezõnek, egy személyes példával alátámasztva. 10 éve sem 73 ezret keresett, de azért nemis 2 milliót, bõven lenne mibõl adni, de inkább neves ügyvédre költi hogy ne a gyerekeire kelljen. ilyen is létezik
2021. febr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!