Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A TGYÁS és a GYED között...

A TGYÁS és a GYED között mennyi a különbség? Úgy értem a GYED-ből tényleg vonnak adót? Kevesebb lesz mint a TGYÁS?

Figyelt kérdés
és ha még egy babát szeretnénk mondjuk 2-3-év múlva úgymond vihetem tovább a mostani gyedemet?
2008. dec. 2. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a tgyás a szülési szabadság időtartamára jár 168napra. A napi átlagkeres 70%a az összeg. Ott van a különbség, hogy ennek nincs maximális összege. Tehát ha neked mondjuk 250ezer a bruttód, ennek a 70%-át kapod. A gyed a 168nap lejártát követően a gyerek 2éves koráig jár és ott meg van határozva a maximális összeg, ami ha jól tudom 97ezer körül van. Tehát itt nem számít, hogy 250re vagy bejelentve, akkor is max ennyit kaphatsz. Amúgy itt is az átlagkereset 70%át veszik alapul.
2008. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szió!

Jól tudod: a GYED-ből már vonnak adót, meg nyugdíjjárulékot, magánnyugdíjpénztári tagdíjat (vagy mit) stb. Ezzel szemben a TGyásból nem. Nekem 116.000 körül volt a TGyásom, de a Gyed-em 80.000 körül van. :(

ZIta (32 hetes kislány anyukája)

2008. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én 2. babám megszületik az elő gyerekem 2. szülinapja előtt, így vihetem tovább a gyedemet. Amiből vonnak adót stb. a legmagasabbat kapom netto. 97e.
2008. dec. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nekem megas volt afizum ezért tgyást is 200 fölött kaptam viszont a legmagasabb gyed ami kapható 81000 ft. sajnos
2008. dec. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A legmagasabb Gyed bruttó 97 e Ft, ez netto 86 e Ft kb.
2008. dec. 3. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és ha 2éven kívül születne a tesó, de még nem megyek vissza dolgozni?akkor mi,mennyi jár?
2008. dec. 3. 08:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen ez oldalon bővebben olvashatsz a fentiek különbségéről:

[link]

2008. dec. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!