Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha le akkarok...

Mit tegyek ha le akkarok mondani a fiamról ameddig nem késő ?

Figyelt kérdés

22éves férfi vagyok. Van egy közel 2éves kis fiam az anyjával külön mentünk és ez végleges is maradt.

Sajna kezdem úgy érezni hogy nem vagyok képes apának lenni. Nincs se türelmem se kedvem.Van egy lakásom egyedül élek benne és 2-3naponta láthatom a gyereket. De akkor is csak úgy ha elhozom őt és ketten vagyunk.A kis gyerek nem kedvel nem látni rajta szeret vagy szükséges volnék az ő életébe, és igazság szerint én sem tudom őt le foglalni se játszani vele, közelébe nem enged a gyerek

. Az anyukának akadt egy új párkapcsolata az életébe.Azzal a személyel abszolút ell van a gyerek ha őt meg látja oda megy hozzá és elvannak én meg csak ülök bármit teszek akkárhogyan is próbálkozom e nézek ki a fejemből mint apa a fiára és sokszor ez végett a sirás folytogat!

Ha rá nézek a gyerekre már akkor sir és nem akkar hozzám jönni ez annyira bánt mint apát hogy leirhatatlan!

És ez még csak pár eset volt.

Szóval szeretnék egy új életet kezdeni és hátra hagyni mindent ameddig nem késő.Jelenleg egy kis faluban élek és szeretnék egy új városban új albérletben új embereket megismerve egyedül egy teljesen újat kezdeni .

Ez normális és elfogadot ?!

Mivel mégis csak a fiam mindenek ellenére anyagilag nem hagynám cserben !


2021. febr. 8. 15:15
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Komoly a helyzet sajnos ! Igy konoly értelmes tanácsot szeretnék mivel senkim sincs akihez fordulhatnék ez ügyben.
2021. febr. 8. 15:15
 2/28 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy tudom nem mondhatsz le róla, csak ha valaki a nevére veszi. Ha ennyire nem jó a kapcsolat, tedd azt amit az én fiam apja csinált. Békén hagyja a gyereket.

Így a fiam a férjemet fogadta el apjának. Ő lett az igazi apukája. Én letojom a gyerektartást is.

Ezt a volt pároddal kellene megbeszélned, hogy ő mit szeretne, így így közös döntést hozni.

2021. febr. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
45%

Szia

Nincs senkid és az egyetlen ember aki feltételnélkül szeret ő nem kell. 2 évesen anya az isten, de kb 3 évesen apa lesz, ha elég időt töltesz vele. Ő a te gyereked a pót papák jönnek mennek.

2021. febr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
44%
Anyagilag úgyis támogatnod kell, a gyerek élete pedig már úgyis tönkre van téve. Grat.
2021. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%
Hiába költözöl el, a személyiséged ugyanaz marad. Nem tudsz szeretni, nincsenek érzelmeid, csak a saját magad irányába, nem a kisgyereket szánod, hanem saját magadat sajnálgatod. Önző vagy és hideg, szívtelen. Gondolom, a tartásdíj kötelező fizetése sem segít a gyereked megszeretésében. Ugyanaz az ember maradsz, hacsak nem kéred pszichológus segítségét, de annyira primitív vagy az írásod alapján, hogy úgysem értenéd, amit mondana neked. Valamiféle szellemi és érzelmi fogyatékosságot sejtek nálad.
2021. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 Derjaderja ***** válasza:
93%

A láthatás nem kötelesség, csak a bíróság által meghatározott apasági fizetése.

Ha soha többet nem hozod el, ahhoz is jogod van, de azért tudd, hogy ez a gyerek majd x év múlva megkérdezi az anyját, aztán magát, hogy mért nem kiváncsi rá az apja. Esetleg egyszer csak megjelenik és Téged is megkérdez.

Az anyja nem segít javítani a kapcsolatotokon? (Már ha normális gondolkodású nő).

2021. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsétlen kisgyerek fél tőled, mert érzi, hogy nem szereted.
2021. febr. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Lemondani a gyerekről csak akkor tudsz, ha valaki más örökbe fogadja. Eh a más pedig csak és kizárólag az anya új férje lehet. Nem párja, nem az éppen aktuális, férj kell hogy legyen.

A szülői felügyeleti jogról és a látogatásról, kapcsolattartásról lemondhatsz. Ez egy bírósági eljárás, megszünteti a gyerekkel kapcsolatos minden jogodat. De: nem szünteti meg a kötelezettségeidet, tehát a tartásdíjat fizetned kell. Kivéve, ha majd a férj örökbe fogadja a gyereket.

Hogy normális és elfogadott e... Sok férfi hagyja el a gyerekét ilyen olyan okbol. Mást nem nagyon lehet tenni, mint elfogadni.

2021. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Kedves 4.kommentelő.Semmi negativ oldalam nincs és igen is vannak érzéseim mint bármeik embernek.

Csak tudod prókálkozom sose hagytam eddig magára sem anyagilag sem máshogyan! Ezért nem kérnek gyermektartást.Cserébe a nevemen sem lehet a gyermek.Az elejétől kezdve ell lett rontva a kapcsolatunk az anyjával. 2naponta láthatom 1óra hosszára.Abban az egy óra hosszában 10percig ell van velem aztán sir és az anyát követeli.

A másik oldala pedig az hogy nem tölthetek vele elegendő időt hiszen másik kapcsolata van az anyukának.Ott a "pót" apával kell fekszik.Az egész napot egymással töltik én meg ki vagyok rekesztve szó szerint. Ha nagyobb lessz a kicsi akkor szenveztessem azzal hogy ki veszem onann 2naponta 1órát abból az 1órából pedig több mint a felét végig sirja az anyuka miatt meg a "pót apuka ""hiánya miatt???

Tehát ennek igy semmi értelme ugy gondolom.

2021. febr. 8. 15:48
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

"A szülői felügyeleti jogról és a látogatásról, kapcsolattartásról lemondhatsz. Ez egy bírósági eljárás, megszünteti a gyerekkel kapcsolatos minden jogodat. De: nem szünteti meg a kötelezettségeidet, tehát a tartásdíjat fizetned kell. Kivéve, ha majd a férj örökbe fogadja a gyereket."



Tökéletes, minden fontos infó benne van! (#8)

2021. febr. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!