Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások is sokkal szervezettebb...

Mások is sokkal szervezettebb anyukákkal vannak körülvéve?

Figyelt kérdés

Minden anyuka ismerősöm dolgozik otthonról egy éves és az alatti babája mellett... Ház pikkpakk, van énidő minden este, gyerekkel is van foglakozva, stbstb...

Ezzel szemben én el sem tudom képzelni, hogy dolgozzak a lányom mellett. Egy éves. Szép rend van, 70 nm-t takarítok minden nap, főzve is van, és nekem az alvàs nagyon fontos így az estéket se áldoznám be a munkára. Tud játszani magában de csak 10 perceket, az nem sok mindenre elég... Aludni napközben csak akkor alszik amikor én ebédelek, így ismét akkor sincs időm. Viszont ahogy így beszélnek a dologról meg tök semmirekellőnek érzem magamat... 🤦‍♀️


2021. febr. 12. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Azért abban ne legyél biztos, hogy minden arany, ami fénylik... Máshol sincs ám feltétlenül minden akkora rendben, mint ahogy azt neked előadják. Nyugi. :)
2021. febr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Azért én megnézném ezeket az álomanyákat a valóságban... Nem azt mondom, van olyan baba, aki mellett elég könnyű szervezni az életet, de azért a legtöbbször inkább küzdelmes. Hacsak nincs egy állandó bébiszitter, akkor szimplán csak szeretném látni, hogy jut idő mindenre.
2021. febr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Én pld külföldi bejelentett munkaviszonnyal megpróbáltam fél évvel szülés után vissza állni a munka világába.A babánk éjjel kb 10-15x kelt.Olyan voltam mint a mosott xar.Nappal aludt 30 perceket.(ez arra volt kb elég, hogy megnyitottam a programokat amikkel dolgozni kellett volna,plusz megkerestem az adott ,,munkát" amit csinálni kellene, aztán pont ébredt) rengeteget görcsöltem hogy a kettőt össze tudjam egyeztetni.De nekem nem ment és mikor látom, hogy valaki 3-4 gyerek mellől képes dolgozni le vagyok döbbenve, mert én egy mellett se bírtam.
2021. febr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy szervezettebb, csak lehet, hogy mások a prioritások. Pl a főzés rohadt sok időt és energiát felöl, még ha csak egy félórás valamit is dobsz össze, akkor is a romok eltakarításával van az simán másfél óra is és akkor még ideálisan csak a főzésre koncentráltál és nem kellett levenned semmit sem a gázról a gyerek miatt. Sokan ezt megspórolják, mert már elég jó menüket lehet hozatni szinte mindenhonnan, elég jó áron is vannak, ha nincs igény mindenképpen a házi kosztra, akkor elég sok időt megspórol vele az ember. A takarítás megint egy fakultatív dolog és persze az is, hogy mit nevezünk annak. Írod, hogy mindennap takarítasz, de minden nap mit? Egy 70 nm-es lakást felporszívózni és felmosni azért nem több órás munka, ha egyáltalán szükséges minden nap csinálni (én nem csinálom). Kb minden mást elegendő hetente, kéthetente, bár pl hozzánk jár takarítónő, pont azért, hogy senkinek ne kelljen azt a kevés szabadidejét portörléssel meg csempepucolással töltenie. Persze, ha valami valamiért jobban bekoszolódik, azt megcsináljunk, de én nem vettem észre, hogy nálunk egy átlag nap 30 percnél több menne el takarításra. Lehet az általad említett nők is így járnak el, nekem is így van időm és energiám is tanulni, mivel az alvás nálam is prioritás, ugyan el vagyok 6 óra alvással is, ha muszáj, de hosszú távon hatással van a hangulatomra és a teljesítményemre egyaránt, ha nem sikerül kipihennem magam. De ismerek olyat, aki tartósan 5-6 órákat alszik, és tökéletesen elegendő neki ennyi, ott megint nyilván felszabadul egy csomó idő, amit lehet valamire szánni. Nem biztos, hogy ezek a nők szervezettebbek, csak dolgokat másként csinálnak, mások a fontosak. Plusz nálunk van nagymama is, aki remegő kézzel várja mindig a telefont, hogy mikor kérünk tőle kis felügyeletet, úgy nyilván megint könnyű eljárni mondjuk egy edzésre, ha fixen van ki vigyázzon a gyerekre.
2021. febr. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Minden nap porszívózom az egészet, mert sok a por, fával fűtünk , a babám még mászik. Minden helyiségben pakolhat, ahol ő van, ott tornádó rombol
2021. febr. 12. 11:57
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem akartam elkűldeni még... Szóval, én azt sem tudom figyelmen kívül hagyni, így pl többször egy nap pakolok utána. Minden evés után ugye a konyhát, mert még csúnyán eszik. Főzést nem viszem túlzásba, nem is az viszi el az időt, hanem a takarítás utána :D sokat foglalkozom vele, ha hozza a könyvet akkor mondom neki h mi van benne stb... 10 perceim nekem is lennének, de úgy hogy lehet dolgozni, hogy mindig megzavar valaki?
2021. febr. 12. 11:59
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi, nàlunk meg rend sincs, főzni sem tudok minden nap :D ha napközben vègre alszik a gyerek èn is leülök àltalàban.
2021. febr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia

2 gyerek melett annó mindent, amit akartam megtudtam csinálni. De valahogy ez az új generáció nem olyan 😁(a nagyok 20 + osak) ha a nagy és a férjem nem segítene káosz lenne. Főzés az enyém, előtte iszom egy kávét majd neki állok, ha marad másnapra ott van időm pakolgatni. Mondjuk én megtanultam bevenni a leszarom kapszulát, akinek nem tetszik megcsinálhatja.

2021. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Ennek a fele se igaz ám.

Nekem anyósom ilyen, hogy neki élete legjobb időszaka volt a gyes, mert tanult, kötött, horgolt, takarított, főzött, sütött. És én csinálok mindent szarul, mer még a 2,5 éves gyerekem ezt meg azt nem tudja, bezzeg az övé, meg h milyen kupi van nálunk. Aztán amikor megkérdeztem hogy neki hol volt a gyerek amíg tanult, főzött stb, jah hát a járókában, vagy az asztalhoz kötözve rajzolt. Mert a gyereknek 1,5 koráig járókában a helye.

2021. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kívülről én is tök rendezettnek tűnök a négy kicsi gyerekemmel. Minden nap főzök, magunknak sütök minden pékárut, egy minimális munkám is van és a nappaliban meg a fürdőben rend van. De ember legyen a talpán, aki a hálón végigmegy és ép bőrrel megússza, mert a 2 hete kimosott ruhák még ott sorakoznak, a macskakajás doboz 3 hete megérkezett, de még nem pakoltam át a szekrénybe és a gyerekszobák környékét is jobb elkerülni. 😄


Azt viszont mindenképpen kiemelném, hogy a férj szerepe sem mindegy. Főzni tudok a gyerekek mellett, segítenek, amiben tudnak (5 év alattiak, szóval max a hűtőből hozzák, amit kérek vagy kiszedik a tésztát a szekrényből), de mondjuk hajtogatni vagy tésztát gyúrni nem mernék mellettük, mert csak nagyobb lenne a káosz, mint amúgy. Este apa van velük, ilyenkor sütök. És ciki, nem ciki, de 90%-ban ő mosogat, mert nem bírja a derekam az ácsorgást. Nélküle nem mennék semmire. ❤️

2021. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!