Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héttől van kapcsolatb...

Hanyadik héttől van kapcsolatba a magzat az anyai szervezettel?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hogy amikor még az anya bármilyen gyógyszert (betegség esetén)fogyaszthat,káros szenvedéjek(pl cigi,alkohol) esetleg intenzív testmozgás mert a magzatot még nem tudja káros hatás érni


Minden választ köszönök :)


2018. júl. 30. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyen nem tudom hogy van e. En cigiztem,es mikor a tesz pozitiv lett, egybol abbahagytam.
2018. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
6 hét ami téged érdekel, vérkeringéshez ekkor kapcsolódik de pl röntgensugár korábban is káros, mert nem véren keresztül éri. Vagy pl forró fürdő, alhasi vérbőséget okoz, ezt se kellene már 4 hetesen sem. A gyógyszer téma.. vannak erősen magzatkárosító hatású gyógyszerek, ezeket teherbeeséskor se lehet szedni. De pl a legtöbbször felírt antibiotikum terhesen is mehet, sokféle fájdalomcsillapító is vagy mehet vagy vitatott, mert pl betegtájékoztató azt írja 3. trimeszterben tilos, többibe csak orvosi utasításra.. na ezek nem valószínű hogy ártanak, de nyilván aki tudja hogy terhes, ne ilyet szedjen azért, sose tudni.
2018. júl. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom

Sajnos tüszős mandulagyulladasom van es ezert erdekelt :) mert gyogyszereket kell szednem

2018. júl. 30. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2szer is volt terhesen tüszősmandula gyulladásom. Panadolt szedtem meg az orvos írt fel antibiotikumot, amit terhesen lehet szedni.
2018. júl. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Augmentint és társait pont lehet szedni terhesen, penicillin származék. Ugyan nem tüszős mandulagyulladásra, de egyebekre elszedtem 2-2 dobozzal a 2 terhességem alatt, első babámnál 5-6 hetesen fogínygyulladásra is.
2018. júl. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem semicilint irt fel.
2018. júl. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!