Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekeim húgomnál jobb...

A gyerekeim húgomnál jobb kezekben lennének, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A húgom és köztem 13 év korkülönbség van. Ő mégcsak 22 éves, viszont ő az én 4 éves ikreim (egy fiú egy lány) keresztanyja.

Ő és a párja egyetemisták és szivesen mennek el ide-oda az ikreimmel. Egyetem mellett dolgoznak, szóval van is rá keret. Kihasználják, hogy diákként olcsóbb utazni a piciknek pedig nem igazán kell fizetni. A srácnak 10 év alatti féltestvérei vannak, szóval jártas a picikkel való bánásmódban.


Amúgy kivülállóként én is azt hinném hogy a sajátjaik, mert nagyon szervezetten és profin bánnak velük. Nem tűnik káoszosnak az "életük".

Néha ők ketten ügyesebbek mint én a férjemmel. Mivel én mindig kések amikor gyerekekkel megyek, ők pedig sosem. A férjem nincs velünk szinte soha. Én pedig nem boldogulok velük, így inkább nem is mozdulok ki velük. Mondjuk tény, hogy havonta egy hétvégére tuti elviszik őket mostanság, amiért hálás vagyok, mert férjemmel picit ketten is lehetünk. Illetve bármikor számíthatok rájuk ha délután babysitter kellene.


Néha az az érzésem, hogy ők sokkal jobb szülei lennének a piciknek. Olyan nagy a szeretet köztük és hiszti nélkül mindenhova elmennek velük (míg nálam nagyon keserves). Néha kicsit bánom, hogy túl későn lettem anya, amikor rájuk nézek. Már nincs türelmem és nem is megyek sehova velük mert nyüg a két gyerek. Ők viszont profin megoldják (voltam már velük és zseniális). Bár érdekes hogy sokan megnézik őket az utcán, mert tényleg jó rájuk nézni. Bár tény hogy fiatalok nagyon még. A férjem szerint túlgondolom a dolgokat és mi is jók vagyunk ketten. Hát nem így vélem. Édesanyám is mondja, hogy nálunk nincs meg az egység. Keveset foglalkozik velük, nem egy játékos apa tipus. Egykezemen meg tudom számolni, hogy hányszor maradt velük egyedül.


Nektek volt már olyan érzésetek hogy a gyerekeitek másnál jobb helyen lennének? Megbántátok hogy későn szültetek? Mit tehetnék, hogy ne legyen szenvedés a gyerekkel a kimozdulás? Mit tehetnék, hogy a mi is partnerek legyünk a gyereknevelésben? Hiába mondom a férjemnek, hogy változtassunk. Ő azt mondja h fiatalon mi is ilyenek lettünk volna: energikusak és türelmesek.

Nem tudok belenyugodni, hogy ezen nem lehet változtatni.



2018. ápr. 14. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nektek volt már olyan érzésetek hogy a gyerekeitek másnál jobb helyen lennének?"


Nem soha.


"Megbántátok hogy későn szültetek?"


22+13-4=31 évesen szültél. Én is, de szerintem pont időben, egyáltalán nem későn. Nem tartom magam öregnek az anyasághoz.

Neked se kellene temetned magad!

2018. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, te 24/7ben vagy a gyerekekkel, ők meg alkalmanként, egyértelmű, hogy nekik több a türelmük és az energiájuk.
2018. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Ne csináld ezt, butaság, amit gondolsz. Mi is sokat vittük ide-oda a keresztgyerekeket, imádtuk egymást, de csak a szórakozás volt a miénk. Össze sem lehet hasonlítani azzal amit a saját gyerekünk iránt érzünk most, kicsit idősebb korban (32 évesen lett sajátunk). Akkor csak a felhőtlen szórakozás volt, a felelősség a szülőké volt. Csak akkor hoztuk el őket, ha ráértünk és kedvünk volt. A szülők ápolták őket betegen, ők nevelték őket, ők kezelték a hisztiket. Sógornőmék nagyon jó szülők, attól hogy mással is jól elvannak a gyerekeik.
2018. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudod miert szervezettebbek és higgadtabbak? Mert nem ők éjszakáztak velük honapokon át, nem volt terhük a hozzátáplálás, oviba szoktatás, esetleg bajaik es hurcolni dévényre, ortopedushoz, gyerekorvoshoz szívfájdalommal, Hidd el bébiszitterként en is csak a jot kaptam, mosnom sem kell rájuk de egy cumisüveget sem sterilizálni.


Az amit érzel a gyermekekért hozott összes erőd munkája beleértve a terhességet szülést, ez a hatalmas odaadás az amitol gyengébbnek érzed magad idegileg testileg.


Akinek csak a jo jut szinte, johogy nevetve hepázik velük. En egésznap gyerekekkel voltam (5 éves és 9 hos)mint bebiszitter, plusz munkám is volt es minden ejszaka buliztam is.ez messze nem anyaság!

2018. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem éreztem így, szerintem mi tök jól megoldjuk, bár nekünk egyelőre egy kislányunk van csak, ő 3 éves, majd most szeretnénk neki tesót. Nálunk apa nagyon aktív, nemcsak játszik a gyerekkel, hanem pici baba kora óta a gondozásában is részt vesz (kivéve nyilván a szoptatást),simán rábízom egész napra akár, ugyanolyan szülő, mint én. Azt hiszem, megvan az az egység, amit te a saját házasságodban hiányolsz. Én egyébként korban picit közelebb voltam hozzád, mint a húgodhoz, mikor szültem, 27 éves voltam, a férjem másfél évvel fiatalabb nálam.

De szerintem egyébként nem is igazán az a probléma nálad, hogy magaddal elégedetlen lennél, inkább a párodban csalódtál apaként. Nekem ez jön le a leírásodból.

2018. ápr. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
pont ezért örülök, hogy 20 évesen szültem. amúgy meg a férjeddel is nagy gond van, foglalkozzon ő is a gyerekekkel, nem csak te, és ketten könnyebb is lenne kimozdulni.
2018. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Náluk 2 felnőtt jut 2 gyerekre, persze, hogy könnyebb nekik, mint neked egyedül.


Ők nem 0-24ben vannak a kicsikkel, hanem hetente pár órát. Persze, hogy lelkesek és emergikusak és türelmesek.


Én rápirítanék a férjemre, hogy egy idegen huszonéves srác többet foglalkozik a gyerekeivel, mint ő maga.


A házasságotok rossz, a férjed és az általa okozott problémák miatt nincs egység.


Ha jó apa lenne, többet lenne veletek, és te is máshogy állnál a gyerekeidhez(kipuhentebb, energikusabb és türelmesebb lennél)

2018. ápr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Nem tudom milyenek a gyerekeid, nekem 2 van 2 és 4,5 évesek, apa külföldön, nagyszülő nincs. Mégis viszem a gyerekeket (természetesen a környéken, nem messze utakra). Ezen te tudsz változtatni. A férjed adott, megváltoztatni nem tudod. Hétköznap ahol laktok ott lehet programolni, mondjuk minden 2. hétvégén meg családi program. Állatkert stb.

A kérdésedre válaszolva, nincsenek másnál jobb helyen!

2018. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!