Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz alvó gyerekek anyukái,...

Rossz alvó gyerekek anyukái, hogy bírjátok a fáradtságot?

Figyelt kérdés
Éjjel evések után alig tudom visszaaltatni. Vagyis karban visszaalszik, de egy óra, mire le tudom tenni úgy, hogy ne ébredjen fel. Aztán hamarosan újra kel szopizni. Nappal is sokáig kell karban altatni, mire le tudom tenni, hamarosan ébred. Esélytelen, hogy akkor aludjak, amikor ő. Mellettem fekve sem alszik el, csak karban. Nagyon fáradt vagyok. Tudom, hogy sok baba ilyen, ezért kérdezem, hogy ti hogy bírjátok ezt a fáradtságot, van valami praktika, vagy csak én vagyok túl kényes?

2021. febr. 13. 04:58
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy vagy kényes. Minden embernek szüksége van alvásra. Ha börtönökben csinálnak ezt a rabokkal, mint amire az anyákat kényszeríti a modern gyereknevelés, akkor emberkínzásnak hívnák és minden jogvédő szervezet hangosan tiltakozna.
2021. febr. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy kényes. Egy kiságyban alvó Buddha természetű baba mellett is lehet az ember baromi fáradt.


Az én fiam is ilyen típusú volt kicsinek, mint a te babád (mellette sokat is sírt), szóval én is eléggé padlón voltam. Olyan 3 hónapos korától kezdett nyugodtabban aludni éjjel egyre hosszabban. 6 hónapos koráig az éjszakák tök jók voltak, de nappal 8 hónapos koráig igényelte a kézben alvást. Aztán egy nap magától kezdett el kifordulni a kezemből, hogy ezt nem akarja. Onnantól nagy ágyon altattam, mellé fekve és ha elaludt akkor került át a kiságyba. Mondjuk ez nem működött túl sokáig, mert aztán jött a szepa és borított mindent...

De a lényeg, hogy semmi sem tart örökké. Persze az extrém fáradtság miatt az ember nem látja a fényt, nem érzed hogy valaha lesz ez jobb. De lesz!


Praktika nincs, de időnként érdemes bepróbálkozni más módszerekkel ami neked is kényelmes lenne, hátha egyszer csak gond nélkül elfogadja.


Mennyi idős amúgy?

2021. febr. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy kényes!

Nekem öt hónapos múlt és azt sem tudom, hogy mikor volt olyan, hogy egyhuzamban aludta volna egy pár órát. Vagy későn alszik el és az a baj mert túl faradt, vagy korán alszik el és akkor hamar ébred. Mindig van valami amikor már azt hiszem, hogy végre jó lesz, akkor turi, hogy fordul egyet.

Kedden például elaludt nyolckor, felkelt tízkor és kettőig fenn volt. Én meg hatkor kelek a nagy miatt. Hát nem volt sok a négy óra alvás. Délután már úgy éreztem mintha kínaiul beszélnének hozzám. 🤦‍♀️

Én sem tudok pihenni mert ha délelőtt elalszik akkor házimunka és mennem kell a gyerekért egyre a suliba. Onnantól lecke stb.

Már megszoktam, hogy csak pár órát tudok aludni. Most fogzik szóval megint jó éjszakáink lesznek. Az első gyereknél másfél éves korára állt be az éjszakai alvás.Kitartás!

2021. febr. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!