Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az miért baj ha valaki a 2-3...

Az miért baj ha valaki a 2-3 éves gyerekét felnőttesebben öltözteti a gyerekét? Meg miért baj az, ha eljátsza az anyjával azt, mintha sminkelnének, pedig csak a sminkes ecsetet csak vízbe mártják?

Figyelt kérdés
2021. febr. 13. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Van egy mostohatestvérem, akit az anyja korán felnőttesen öltöztetett, komolyabban kezelt. Primadonna lett belőle, nem viselkedett úgy mint egy gyerek, mindig egy szinttel feljebb érezte magát. Persze amikor velünk volt, akkor oldódott ez benne, de a személyiségén ez nem változtatott.


Ettől függetlenül nem érzem gondnak ha valaki felnőttesen öltözteti a gyerekét vagy felnőttes dolgokat csinálnak, szerintem csak az a fontos, hogy ettől függetlenül gyerek is tudjon maradni a gyerek és a saját szemével ismerje meg a világot, ne egy felnőttén keresztül.

2021. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem nem baj, én is így tervezem bizonyos mértékik. Ha lány lesz nem kizárólag rózsaszín ruhája lesz, hanem szép szövetkabát, zöld, kék ruhák egyaránt stb. Mi is így öltözünk, szóval fura lenne, ha kilógna a családi mintából.
2021. febr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Addig amíg a gyerek nem érzi magát így rosszul, addig nincs baj vele. De azért a felnőttes ruhák tudnak kényelmetlenek lenni. Egy gyerek nagy részében játszik, fut, mászik, szóval elég aktív tevékenységet végez. A szűk, kényelmetlen ruhák csak gátolják ebben, ráadásul nem biztos, hogy örül az anyuka annak, ha a csinos ruha kikopik, elszakad, koszos lesz. Ha lemossák utána a sminket és csak játékból csinálják, avval sincs baj.
2021. febr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Mit jelent neked a felnőttesebb?

Ha azt, hogy kényelmetlen, játszásra alkalmatlan ruhadarabok... akkor meg is válaszoltam.

Ha csak annyit, hogy színvilágában és mintáiban nem követi a gyerekdivatot... azzal semmi gond nincs, amíg kényelmes. Nem kötelező se a rózsaszín, se a mesefigura.

Lányomnak is csak ovi középső óta vannak preferenciái a mintát és színt illetően. Addig nem tereltük semmilyen irányba, próbáltam minél színesebben, változatosabban öltöztetni.

2-es a szövetkabát max. színházba lesz jó egy 2-3 évesnek vagy plázázni. Első nem túl gyakori, második pedig nem kellene hogy túl gyakori program legyen.

Az ilyen ruhadarabokkal az a baj, hogy sétán kívül semmit se tud csinálni önfeledten a gyerek.

2021. febr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem mondtam, hogy a játszótérre vagy homokozóban adnám rá. Nyilvánvalóan családi program, étterem stb.
2021. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egyáltalán nem praktikus minifelnőttnek öltöztetni. Lehet jól néz ki, de akkor hogy fog önfeledten játszani bennük, ha folyton vigyázni kell rá. Rám is rám erőltették ezt a fajta öltözéket kiskoromban pedig egyáltalán nem volt komfortos. Tizenévesen is ezt várták el tőlem, aztán 20 felett végre volt merszem váltani a saját sportos stílusomra, anyám szívrohamot is kapott. Én biztos nem fogom ráerőltetni a gyerekemre amit nem akar, csak hogy beleilljen a "családi mintában".
2021. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Az ilyen gyerek anyukája szokott idegbajt kapni játszón, étteremben, fagyizóban.. stb, hogy úr isten a gyerek összekoszolta/leette magát. Egy gyereknek nem divatos hanem praktikus ruhák kellenek.

Az hogy eljátszák a sminkelést sztem nem gáz. Egy gyerek mindig a szüleit akarja utánozni. Ha azt látja, hogy az anyukája sminkel, ő is ezt akarja. Nálunk a fiam sepreget, főz.... Utánoz

2021. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Én rosszul vagyok az összevissza színű, mintájú, "babás" ruháktól. Olyan mintha mindig szettbe öltöztetném, színben, stilusban egymáshoz passzoló. De ez nadragot, bodyt, oulcsit, kabátot, cipőt, csizmát jelent. Kényelmes neki és nem érdekel ha piszkos, van mosógép. De figurás, ócska kinezetu ruhákat én sem adok rá.
2021. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!