Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lombiknál tulajdonképpen...

Lombiknál tulajdonképpen megerőszakolnak egy petesejtet?

Figyelt kérdés
A több millió spermiumból kiválasztanak egyet és azt benyomják a petesejtbe. És ha nem a legjobb spermát választják, vagy olyat amit természetes állapotban nem fogadott volna be a petesejt abból nem lesz beteg gyerek?
2021. febr. 18. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:
31%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de én ezért nem akartam lombikot soha. Az a gyerek sose született volna meg, okkal. Lehet, hogy csak hosszútávon ütközik majd ki, de nekem nagyon természet ellenes.


Jöhet a 0%, attól még ez a saját személyes véleményem.

2021. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Ugyan, dehogynem. Pont annyi esély volt pont annak a gyereknek a megszületésére, mint bármelyik máséra, mert a petesejt ott állt készen az anyában, a spermium meg az apában, és természetes úton is lehetett volna pont az a spermium az első. Ha a petesejt nem fogadta volna be, akkor a petri-csészében sem osztódott volna tovább zigótává, úgyhogy ez egészen téves feltételezés. Egyébként történnek a mesterséges megtermékenyítés alatt olyan esetek, hogy valamelyik zigóta nem osztódik vagy leáll a fejlődése. Még méhen belül is előfordulhat, hogy nem fejlődik tovább az embrió, ugyanúgy, ahogy ez természetes fogantatás mellett is megesik. Viszont a rendben fejlődő, egészségesen növekedő magzatnak nem származik kára abból, hogy nem a petevezetőben, hanem egy petri-csészében találkoztak az őt létrehozó ivarsejtek. Egyébként már több, mint 40 éve az első lombik-bébi születésének, és sokaknak azóta már saját gyerekük is van.
2021. febr. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden eljárásban választanak ki egyet. Van, amikor csak összeengedik őket és a természet rendezi. Egyébként, ha nem működik a kémia, akkor nem lesz baba a legtöbb esetben. Már a lombikban megáll az osztódás. Plusz az embriológus figyeli az osztódást, pontozza, amelyik nem szépen nő azt nem tartják meg. Plusz ott a szelekció a méhben is. Minden természetes terhesség 1/4-e sem marad meg. Sokszor fel sem tűnik az anyukának, mert késik 1-2 napot, majd megjön. Ezután még van idő a 12. hétig van a legtöbb vetélés is. Szóval, hiába hiszik a laikusok, hogy Istent játszik az ember, de nincs így. Sok helyen szelektálódik az embrió lombikkal is.
2021. febr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Én most kezdtem a meddőségi kivizsgálásokat, de ezektől a természet rendjébe "beavatkozásoktól" őszintén szólva én is félek. Az hogy természetes úton nem jön össze a baba, az azt jelenti, hogy nekem valamilyen rendelenességem/betegségem, hívjuk akárhogyan, de valami bajom van. Naponta sírok, szenvedek attól, hogy a környezetemben mindenki szül, csak nekünk nem jön össze, és én nem szeretném, hogy ugyanezt a szenvedést a gyerekemnek is át kelljen élnie. Pedig ha lányom születik jó eséllyel örökli a dolgot (főleg hogy anyós részéről is vannak nőgyógyászati problémák, úgyhogy arról a részről is öröklődhet).

Etikus-e mesterségesen létrehozni egy éltet, csak azért, hogy én elmondhassam magamról, hogy anya vagyok, csak azért, mert én nagyon szeretném, ha tudom, hogy felnőttként ugyanezekkel a problémákkal kell majd megküzdenie, mint nekem?

2021. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!