Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi szabadsàg jár egy...

Mennyi szabadsàg jár egy gyermek után, ha mind a 3 évet itthon töltöm vele?

Figyelt kérdés

Pedagógus vagyok.

2019.február 8-án született a gyermekem.

2022. február 8-ig már gyesen vagyok, fizetés nélküli szabadsággal. Ma beszéltem a munkáltatómmal és azt mondták, hogy a gyes lejárta után még a szabadsàgomat is ki kell vennem. Ennek én örülök is. Csak nem tudom évente mennyi napot jelent ez addigra.



2021. febr. 25. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
És az nem merült fel benned, hogy megkérdezd a munkáltatódat, hogy mégis hány nap szabadságot van? Szerinted mi számoljuk ki neked?
2021. febr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Csak futólag beszéltünk mert ez addig még 1 év. Nem kell kiszámolnia senkinek sem. Mivel tanárként dolgozom nekem mindig adottak voltak a “szünetek”, sosem kellett szabadsàgban (napok számában) gondolkoznom.

Nekem már az is segitseg ha valaki tudja hogy év 30 nap vagy 3.

De ha nem lesz ilyen válasz sem fogok kétségbe esni.

Ez az oldal azért van hogy kérdezzen aki akar. Válaszolni pedig nem kötelező.

2021. febr. 25. 12:30
 3/13 anonim ***** válasza:
63%
Istenem..
2021. febr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Kérdezz rá a munkahelyeden vagy nézd meg neten a szabadság kalkulátort. KB ki tudod számolni, hogy éves szinten hány nap járna ha nem tanárként dolgoznál (mert tanárként sokkal többet kapsz, mint az "átlag ember").
2021. febr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt mi nem tudjuk, hogy mennyi szabadságot vettél ki mikor vártad a gyermekedet és azt sem tudjuk, hogy mennyit hagytál bent. Ezt csak a munkáltatód tudja megmondani. Kérd meg őket, hogy számolják ki, mert nem mind a 3 évre jár szabadság, amit otthon töltesz a gyerekkel hanem talán csak az első 6 hónapra (ez nem biztos, lehet, hogy én tudom rosszul).
2021. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Ráadásul tanár vagy... jaj.

(És azt se tudod, hogy a tanároknak sokkal több jár.)

Egyébként a szülési szabadság idejére, plusz a gyed első félévére jar szabi, tehát cakkompakk 1 év + a szülés évében időarányosan ki nem vett szabi.

Jaj, de jó szivem van.

2021. febr. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
19 hónapos volt a kisfiam mikor visszamentem dolgozni. Nekem 45 napot számoltak erre a 19 hónapra. Óvodapedagógus vagyok, gondolom hadonló szabadsággal mint egy pedagógus. Én kivettem egybe ezt a 45 napot, ebben az időben szépen nyugodtan beszokattam a kicsit a bölcsibe.
2021. febr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
nem az a lényeg, hogy mennyit vagy otthon vele. Abban az évben, amikor eljöttél, maradt szabid? A CSED időszakára és a gyed első fél évére jár szabadság, vagyis kb 1 évi szabidnak kell lennie, plusz ha maradt bent szabid. Mennyi az éves szabid, mennyit vettél ki belőle mielőtt eljöttél?
2021. febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Pedagógusként 46 nap az éves szabid +2 nap a gyerek utáni pótszabi. CSED idejére jár 48/365×168. GYED első félévére 48/365×182. Plusz még ha szülés előtt maradt bent szabid azt is hozzá kell adni.
2021. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Azt ne felejtsük el utolsó, hogy ha pl augusztusban szült, és előtte kivette az összes szabit, akkor nem jár a Csed teljes idejére...


Szóval ne kezdjünk bele nagy szamolgatasokba.


Szabadság szamitashoz kell sok adat, infó.


Ha kérdező ezt nem írja le, addig csak tippelgetni lehet

2021. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!