Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babatervezők, hogy tudtok...

Babatervezők, hogy tudtok eligazodni a rengeteg információ között az oltással kapcsolatban, hogy biztonsággal tudjatok dönteni?

Figyelt kérdés
Felreppentek mindenféle hírek, információk arról, hogy akár meddőséget okoz ezzel megnehezítve a gyermekvállalás előtt álló nők döntését....1 év alatt fejlesztették ki a vakcinákat, miközben az elején még azt nyilatkozták, hogy több év szükséges ahhoz, hogy biztonságos vakcinákat tudjanak előállítani, most meg fogadjuk el lazán, hogy ugyan egészen biztosan nem volt idejük rendesen letesztelni, de mégis higgyük el, hogy biztosan nem okozhat meddőséget....ne értsetek félre, nem vagyok oltásellenes, sőt egészségügyi dolgozó vagyok és pont ezért is bizonytalanodtam el, mert még az eü.dolgozók között sincs egyetértés ilyen téren. Vannak nőgyógyászok, akik nem ajánlják biztonsággal a babavállalás előtt álló nőknek. Ti hogy próbáltok eligazodni a rengeteg információ között? Nyilván egyikünk sem virológus, viszont most őszintén a Jakab Ferenc virológus már 2* is állította egy évvel ezelőtt a teljes ellentétét annak amit most állít. (az égadta világon semmi értelme a maszknak, illetve a vakcina kifejlesztése több éves folyamat)...ezek után nyilván érthető, ha most azért mert azt mondja, hogy biztosan nem okoz meddőséget nem feltétlen hiszem el neki rögtön.... Nem tudom mit tegyek, már arra is gondoltam, hogy létrehozok egy facebook csoportot a már beoltott babaprojektes nőknek, hogy hiteles kézzel fogható információhoz jussak, hogy a már beoltott nők milyen aránnyal esnek teherbe utána, de nyilván ez is ugye rengeteg idő mire ezt fel tudják mérni, hogy volt e hatással a teherbeesésre vagy sem.

2021. márc. 1. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Nem leszel tole meddo. Ez mar csak a feltemagyarazas tesze. Ket honapig utana nem ajanljak a tehetbeesest, ennyi.
2021. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem emlékszem, hogy valaha azt állították volna, hogy meddőséget okoz. Csak miután beoltatod magad, egy darabig ne ess teherbe, mert terheseken nem tesztelték.
2021. márc. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Miért okozna meddőséget? Melyik oltás okoz meddőséget? Ez csak egy összeesküvés elmélet. Ha az emberiség ellen akarnának tenni, akkor elég lenne simán mérget rakni bele, de ez azért már kiderült volna.

Terheseknek egy orrsprayt, vagy egy fájdalomcsillapítót se szabad használni, mert nincs terheseken tesztelve, ahogyan a vakcina sincs, ezért nem ajánlott terhesen.

2021. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Meddőséget okoz a vakcina?

Ettől a kérdéstől a fejünket fogjuk - fogalmazott Kemenesi Gábor. Elterjedt ugyanis az interneten, hogy az oltóanyag a méhlepényben található egyik legfontosabb fehérje, a szincicin ellen is immunitást alakít ki, mert az nagyon hasonlít a vírus tüskefehérjéjéhez. A virológus válasza, hogy ez nem igaz. Nagyon kicsi a hasonlóság, ráadásul a járvány tavaly év vége óta tart, ha valóban meddőséget okozna a vakcina, akkor ez a jelenség, a vírus ilyen hatása a termékenységre, már a természetes fertőzés során is megfigyelhető lett volna.


Ha tudsz oltass és várj 3 hónapot a teherbe eséssel. Én úgy tudom hogy Amerikában az mRNS vakcinával már a terheseket is oltják.

2021. márc. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Épp ma voltunk az első meddőségi konzultációnkon. Egyik kérdésünk természetesen ez volt. Abszolút ajánlotta az orvos, hogy oltassuk magunkat, más országokban a terheseket is oltják már.

Saját nőgyógyászom is szintén ajánlotta az oltást.

Eddig nagyon szkeptikus voltam, de kezdek elbizonytalanodni, hisz ők mégiscsak jobban értenek hozzá mint én.

2021. márc. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább még nem terhesen oltatnám magam, minthogy terhesen elkapjam.

Terhesen jelenleg nem igazán szeretném oltatni magam bár már nem is tervezek az lenni, várnék, mások hogy reagálnak.

Most szoptatok és az első oltást már megkaptam, a januári körre még nem jelentkeztem de utána több anyagot kiadtak, hogy biztonságos szoptatás mellett oltatni. Eü dolgozó vagyok, ugyan most gyeden de az osztályom vörös zónás, nem szeretnék odajutni.

2021. márc. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!