Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki többet szeretett volna,...

Aki többet szeretett volna, de “csak” egy lett hogy emészti?

Figyelt kérdés

Négyet szerettem volna, de több (99%) nem lesz.

A kisfiam mindig reklamál, hogy miért nincs testvére és sokat viszem gyerekek közé, de azért fáj a dolog. Ha kismamát látok, mindig osszeszorul a szívem, vagy ha valahol jön a következő.

Hagyjuk ki azt a kört, hogy örüljek, hogy egyáltalán van, mert örülök.

Sorstársak véleménye érdekel, akik nem direkt egy gyerekesek.



2021. márc. 8. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
3at szerettem volna de úgy alakult hogy 32 éves voltam mikor megszületett a fiam,akit egyedül nevelek. Most 2 éves lesz nyáron és se híre se hamva annak, hogy lesz új kapcsolatom szóval igazából már lemondtam róla,hogy lesz több. Oké nem vagyok még öreg, 40 éves koromig simán szülnék még,de ha nem úgy alakulna ,sem bánnám (na jó,picit igen) de elfogadtam már. Hál istennek van 3 unokatesó,így talán kompenzálják kicsit a tesókérdést majd
2021. márc. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy mennyire releváns a válaszom, mert itt nem ugyanez a helyzet, és gyerekként írok. Anyám inkább utólag bánta meg, hogy nem lett testvérem. Amikor kicsi voltam, megvoltunk, mert én sem szerettem volna kistesót, ők sem tudtommal. Kb. 10 éves korom óta folyamatosan azt vágja hozzám, hogy miért nem szült többet, mert én semmirevaló vagyok, és nem fogja velem semmire se vinni (tök normális életem van, próbálom megtalálni a célom, de még bőven tini vagyok, szóval nem is értem mire akar "felhasználni"). Szerintem az is közrejátszik, hogy megmondtam neki, hogy soha nem szeretnék gyereket, és teljesen bele van betegedve abba, hogy nem unokázhat.

Szóval ha nem is lesz több gyereked, attól még nagyon fontos, hogy ne éreztesd a fiaddal, hogy ő "nem elég". Így alakult, ki kell hozni a helyzetből a legtöbbet.

2021. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen/sehogy. Szerintem én még nem mondtam le teljesen a 2. gyerekről.

Racionálisan tudom, hogy őrültség lenne bevállalni, senkinek sem lenne jó, de a lelkem még nem tudta feldolgozni ezt a kényszerhelyzetet.

(Mi 3 gyereket szerettünk volna.)

2021. márc. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem amúgy a korom miatt esélytelen már.
2021. márc. 8. 13:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én betegség miatt nem vállalok kettőt, van amikor zavar, de általában inkább nem. Nagyon jó gyerek a kislányom, de akkor is el kell látni, kettő gyerek dupla munka lenne. Persze mondogatja, hogy legyen tesó, de ha lenne az 8 hónap hányás részemről, amíg nem tudnék vele foglalkozni, utána 2 évig egy baba, ami csak elvenné az időt, figyelmet tőle és még akkor sem tudna vele játszani, mire tudna, addigra meg már nem akar, mert lassan 5 év lenne közöttük. Nem gondolom, hogy akkora baj ha valaki egyke, sok ilyen embert ismerek.
2021. márc. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nagyon nehezen, sokadik lombikra sikerült a kislányunk. Most 9 honapos. Úgy gondoljuk több lombikra nem vállalkozom, a sorsot sem szeretném kísérteni, boldog vagyok h Ő van, rendben van. De. A szívem mélyén fáj h többet nem leszek kismama, nem szülök, nem lesz tesója a lányomnak. Ha jönne természetes úton( kizárt) akkor örülnénk. Ez van.
2021. márc. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, egyke, semmi hátrányom nem származott belőle, de én mindig is szerettem volna egy testvért.

A gyerekem autista, őt ellátni nem egyszerű feladat és mivel a családban több kisgyermek is auti (így megvan rá az esély, hogy akár öröklődik a hajlam), félnénk bevállalni még egy gyereket. Ha sérülten születne, 2 gyerekkel nem tudnánk megbírkózni, ha egészségesen, akkor meg milyen élete lenne? Állandóan a tesó árnyékában, egy csomó dologról neki is le kellene mondania a testvére miatt.

Szóval sz*r ügy... És piszkosul fáj, mert nem így terveztem az életem, nem ilyennek képzeltem a családom, de ez van.

2021. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi is 4ez szerettúnk volna. Az is csoda, hogy 1 lett. Persze szomorú vagyok, hogy nem lett több, de örülök, hogy ő van.
2021. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, hány éves vagy?
2021. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

46-ot töltöm a jövő hónapban.

Köszönöm a válaszokat. Ha valaki ír még, azt is.

2021. márc. 8. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!