Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a külön élő szülő szerint...

Ha a külön élő szülő szerint probléma van a gyerekkel akkor az óvoda kérheti a vizsgálatát?

Figyelt kérdés

A szülők elváltak, a kisfiú 5 éves. A kisfiúnak autisztikus tünetei vannak, de az anyuka szerint csak kicsit különc. Az óvoda már szerette volna őt vizsgálatra küldeni a pedagógiai szakszolgálathoz, de mivel anyuka nem együttműködő és nem olyan nagy a baj, mert nem jelent veszélyt sem magára sem a társaira, ezért nem erőltették a dolgot, azt mondták majd jövőre ismét megpróbálják, úgyis küldenék iskolaérettségi vizsgálatra. Ilyen esetben az apa kérheti, hogy mégis küldjék már ebben a tanévben?

Én is próbáltam már beszélgetni az anyukával, de mivel én csak az apa barátnője vagyok (csak barátként), egyszerűen közölte velem, hogy semmi közöm a gyerekéhez. Így elég nehéz bármiben is segíteni neki.


2021. márc. 9. 13:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Inkább a leírás egészen kétértelmű.. az elején csak kicsit különc és autisztikus volt, aztán jött, hogy van kódja, látta szakember, tehát autista, nem csak autisztikus, most pedig nem beszél kommunikációs céllal, nem szobatiszta és nem játszik rendeltetésszerűen játékokkal(ez nem az enyhén érintett verzió, és még csak kicsit különcbe sem fér bele).


Gondolom a helyzet valahol az első leírás és a második között lehet..


Az apa miért nem hordja fejlesztésre?? Anyai engedély nélkül is lehet magánban! Apa miért nem jàr közben a gyereke érdekében??

Az ovi szülői engedély nélkül kérheti a gyerek vizsgálatát, nyilván kényelmesebb, ha nem teszik meg.


Nem akarok szemét lenni, de a második leírás alapján ebből nem lesz integráció, és úgy kezdtem, hogy a jobban érintett gyerekeknél hasznos a szakszolgálatos ingyen fejlesztés és magán is.


Az én autista gyerekem rendeltetésszerűen játszik, vág, wczik, kenyeret ken, rajzol számol, hajtogat, gyurmàzik, énekel, társasozik, szuperül kommunikál, feladatokat teljesít, szemkontaktust tart, kedves, udvarias, nincs repetitív mozgásai, nem érdekli a sorrendiség, tényleg nem mondod meg, hogy gond van, amíg épp nem frusztrálja valami marhaság.


Ő az enyhén érintett “típus”, ezt 5 évesen is mind tudta hozni.


Anyukának jár a 130ezres gyod az emelt csp mellé, mivel integrációra nem sok esélye van a második leírás alapján, a szakszolgálatos fejlesztés számára hasznos.


Jó lenne tudni, milyen is az a gyerek valójában, mert ez egy hatalmas döntés!


Ha csak ritkán pisil be, mondjuk ha nagyon ideges vagy izgatott, az belefér, ha képes kommunikálni szavakkal de mellé motyog magában is az belefér, őszintén nem hiteles a leírás, hogy autisztikusból erősen érintett lett.

2021. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Anyuka egyedul neveli az auti fiat?
2021. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!