Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a gyereke a 15 hós...

Akinek a gyereke a 15 hós státusznál még nem mondott semmit, mit mondott rá a védőnő?

Figyelt kérdés
2021. márc. 12. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Semmt



18 hósan..

Majd figyeljük



Ha 2,5 lesz és akkor sem, akkor tovàbb kell menni.


De hallàsàt ellenőrizte.


2 èvesen viszont én megelégeltem..

Egyet értett velem.


Elvittem felméretni.


Idegrendszeri éretlenséget állapítottak meg..

Meg egy-két apróságot, ami nekem fel sem tűnt...


Tsmt-re jàrtunk

5 hónap alatt mondatokban beszél..3 hét alatt elkezdett szavakat mondani

2021. márc. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Azt, hogy majd akkor aggódjak, ha 2 évesen se kezd beszélni. 18 hós státuszon már megvolt 7 "szó".
2021. márc. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Semmit. 3 évesen szólalt meg a kislányom. Szóval 15 hónaposan még nagyon kisbabás hangjai voltak csak.

Mikor 2 éves lett, meg 2.5,már volt hümmögés a védőnő részéről.

De tud mit tenni? Nem. Ezt nem lehet erőltetni.

3 évesen szólalt meg, előző hónapban még csak gagyogott (bababa, tyutyutyu, ilyesmiket..)


Mi hordtuk fejlesztésre sok helyre 20 hónapos korától, a védőnő tudott róla.

2021. márc. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a védőnő volt a legnagyobb mumusom, hanem a korai fejlesztésen a neurológus. Ő már a gyerek 13 hónapos korában hümmögött, "hogy tényleg nem mond semmit a ciklizáláson túl?".

Egyébként 2,5 évesen indult be sok fejlesztés után (amik 99 %-át a mozgására kapott).

A kicsi most 2 évesen mond annyit, mint a nagy 32 hónaposan (~60 szókezdemény), de az új védőnő már hümmög. Elmehet a búsba. :)

2021. márc. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Még 2 éves státuszon sem!

Azt mondta majd ha közösségbe kerül.

Így is lett 4 hónap bölcsi után. Nem szavakat kezdett mondani, hanem egyből mondatokat.

2021. márc. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nálunk bekavar az ikernyelv is, remélem nem fog szólni semmit a védőnő.
2021. márc. 12. 21:43
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Most voltunk egy hete a 15 hónapos státuszon és az én fiam sem mond még semmit csak babanyelven karattyol,azt viszont egész nap. Illetve ha ennivalót lát azt mondja hammm...ennyi. Nem mondta a védőnő hogy baj van. Kérdeztem a végén,hogy minden rendben van-e a fiammal,azt mondta teljesen,korának megfelelően fejlődik. Ilyeneket kérdezett,hogy mutogat-e,ha valamit szeretne? Mit eszik,hányszor,mennyit,tudja,hogy nagyon cicis a fiam,arra is rákérdezett hogy azzal hogy állunk. Hányszor alszik nappal és mennyit? Hány foga van? Tud-e egy helyben forogni? Megy-e hátrafelé,tolat? Hány testrészét tudja megmutatni magán? Egyszerű mindennapi tárgyakat megérti-e ha kérem odahozza-e? Ilyesmiket. Mivel ezekben a dolgokban jól állunk,nem aggódott azért mert még nem mond semmit,gondolom. De ne tarts tőle ha megjegyzést is tesz esetleg biztos segítő szándékkal teszi.
2021. márc. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És hány testrészét tudja a kisfiad? :)
2021. márc. 13. 06:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7 Ezekből van ami 1,5 és van ami 2 éves státuszon kérdés. Nyilván akkor ezekben előrébb jár. Nálunk is ez van. Mozgásfejlődése gyors volt, értelmileg is többet tud mint kéne (testrészek, mutogatás, feladatok elvégzése... Stb) viszont a beszéd kicsit később indult be.
2021. márc. 13. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tőlünk ezeket kérdezte. Nem tudom akkor,hogy miért ilyen korán ha valami csak 2 évesen "elvárt".

Hány testrészét tudja? Hát elég sokat. Fülét,orrát,haját,kezét,lábát,pöcörőjét megmutatja ha kérdezem. Meg ilyen egyszerű kéréseket megért és végrehajt mint például Dobd ezt ki a szemetesbe! Vidd ezt oda apának! Ilyesmiket. De mondani nem mond semmit. Csak mutogat mindenre amit szeretne és ööö-zik.


7-es vagyok

2021. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!