Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan aki ténylegesen...

Van olyan aki ténylegesen minden percet gyönyörűnek élt meg?

Figyelt kérdés
Imádom a kisfiam, de azért volt nem is egy kemény nap. Néha nagyon kemény. Biztos nem írnék olyat egy frissen szült anyukának, hogy minden perc gyönyörű, mert úgy érzem az hazugság lenne.
2021. márc. 15. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Senkinek sem gyönyörű minden perce, akár anyuka, akár nem.
2021. márc. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%
Igen, vannak. Az olyan bigott anyák, akiknek egyetlen értelme a gyereke.
2021. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

En pl olyan ember vagyok aki egyenes hány ettől a mai trendtől, hogy kötelező imádni a terhességet és a szules egy éteri csoda meg stb.

Ennek ellenére (habár alap habitusombol kifolyólag nem éltem meg semmit csodának, max azt a tényt, hogy hogy lehet ilyen csoda a természet, hogy a semmiből lesz egy ember) Szoval mindezek ellenére a kisfiamba teljesen beleszerettem valamikor 2-3 hetes kora körül és napról napra jobban szeretem és eddig egyetlen nap sem volt amit borzalmasnak vagy kibírhatatlannak tituláltam volna. Lehet pont azért, mert nem ültem be a nyálhintába és reálisan néztem mindig a dolgokat. Pl hogy semmi sem tart örökké. A hasfajas sem. Sőt mivel fajt a fiam hasa, tapszerre váltottam ahelyett, hogy hónapokig szenvedtem volna. Ez bejott. Neki nem fajt a hasa többe, és mindenki boldogan élt tovább. Persze a szent anyatej tudom. Leszarom. En nem voltam hajlandó hallgatni az uvoltest meg kiserletezgetni mitől nem fog üvölteni, miközben meg a szoptatassal is szenvedek mellette. Egyszerűen nem érte meg. Mert en ilyen szívtelen dög vagyok. Viszont nem is éltem meg cserébe semmit tragédiának. Most egy éves. Tökéletesen fejlődik, okos, ügyes, aranyos egy éves. Semmi extra. Átlagos és nekem tokeletes.

2021. márc. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Imádom, szeretem a gyerekeimet, de azért vannak szörnyű napok. Szerintem nincs olyan anya, aki mikor egy éjszaka 8x kel a gyereke azt tudja mondani, hogy hurrá, milyen szép ez az este :D
2021. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Én szülés után egyből közöltem, hogy innentől kezdve biztos vagyok benne, hogy aki azt mondja hogy élete legjobb napja a gyereke születése, az hazudik. :) Egy tortúra volt az egész nap, és ezt nem törli ez az, hogy a végén megszületett a gyerek.

Nekem hasfájós babám van. A gyerek egy csoda, iszonyú aranyos és imádom (akkor is imádnám, ha nem lenne aranyos), de közel sem gyönyörű minden perc. Még egy nem hasfájós baba esetén sem tudom elképzelni, hogy 20 perc folyamatos sírás után valaki azt mondja, hogy "hát igen, ez a 20 perc is gyönyörű volt".

Szerintem inkább azért mondanak ilyeneket, mert úgy érzik, rossz anyák lennének, ha bevallanák, hogy nem minden perc öröm, hogy néha az ember sír az elkeseredettségében, mikor már nem tudja, hogyan vigasztalni a babát; és hogy néha már alig várja hogy pár órát a baba nélkül tölthessen.

2021. márc. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy bármit tragédiaként élnék meg. Nem voltak tévképzeteim. Tudtam hogy nem lesz egyszerű. Nem is az. Ezért nem is állítanám, hogy minden perce gyönyör.
2021. márc. 15. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:
5%
Az első babànkra 6 évet vártunk. Gyönyörű volt az is, amikor nyakig fosta magát, mert ott volt. 😍
2021. márc. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!