Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mitől lehet az hogy már...

Mitől lehet az hogy már harmadik napja estére belázasodik a lányom?

Figyelt kérdés
Egész nap semmi baja legalábbis nem mondja,és nem is látom. Estére 38fokig felmegy a hője azt mondja fázik stb. 11éves.

2021. márc. 15. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted ezt itt GYK-n keresztül hogy tudjuk megállapítani?
2021. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg valami kis vírusfertőzés, de azért holnap telefonálj a gyerekorvosnak és kérd ki a véleményét. Az egyáltalán nem ritka, hogy napközben egy gyerek jól van, estére meg újra és újra belázasodik. Én gyerekként volt, hogy egy hétig is kimaradtam így a suliból. Élveztem, mert napközben vígan játszottam, este meg nem volt gond a lefekvéssel.
2021. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem kell megállapítani,csak gondoltam hátha van valakinek hasonló tapasztalata.....
2021. márc. 15. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet átmegy rajta egy vírus. Ha meleg vízben fürdik este felmehet a hője. Próbáld meg langyos vízbe furdetni.
2021. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy egy enyhébb vírusfertőzés lehet egyébként. Az, hogy belázasodik, azt jelenti, hogy az immunrendszer begyújtotta a rakétákat és éppen vadul harcol. A harchoz jó, ha a delikvens pihen, szóval ettől az ember fáradt is lesz és lefeküdni kívánkozik. Ez mind a szervezet védekező reakciójának része. De mivel az ellenség annyira nem veszélyes, napközben nem érdemes a védekezésre irányítani az erőt, ezért csak estére jön a láz. Gondolom evolúciósan ez vált be, hiszen nappal gyűjtögetni, vízért menni stb. kellett, ha nem nagy a baj, akkor napközben nem érdemes a lázra fordítani az energiát.


De nem vagyok orvos, csak nekem ez tűnik logikusnak.

2021. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fázik, akkor viszont ne próbáld hűteni! A láz nem a külső melegtől lesz, hanem attól, hogy az immunrendszer átállítja a test termosztátját melegebbre. Azért, mert így hatékonyabban küzd a kórokozók ellen. Amíg fázik, igyon meleg tejet, takarózzon be, üljön a radiátor mellé stb. A plusz fűtés eleve megterheli a szervezetet, nem kell még extra hűtéssel nehezíteni is a dolgát. Ha már indulna lefelé a láza, akkor kell a vékonyabb pokróc, vagy ha jól esik neki, a langyos víz, mert ilyenkor a szervezet már hűteni akar, ezt kell segíteni. Lázcsillapító akkor kell (egyébként egészséges gyereknél), ha kellemetlenül érzi magát a láztól már.
2021. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Kb bármi lehet egy egyszerűbb vírustól a covidig 🤷🏼‍♀️
2021. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha lázas akkor hívom az orvost .másnap hogy be mehetünk hozzá rendelési időben.
2021. márc. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!