Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mivel lehet helyettesíteni a...

Mivel lehet helyettesíteni a dörzsölést a ruháknál, hogy a ruhák ne károsodjanak, de a kezem se maródjon élő húsig? 21hetes km.

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy nagyon érzékeny a bőröm, sok kis ruhát kell átmosnom, vannak köztük foltosak. Tegnap amiket átdörzsöltem szép tiszták lettek, de a kezemen is megérzem, eleven élő húsig marta a vanishes lé dörzsölés kombinációja:S... A kézfejem, az ujjaim rettentően fájnak.

Amiket utána áztattam be, már nem tudtam kidörzsölni, látszik is a különbség, foltosak maradtak:S


2010. aug. 19. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kell dörzsölni.

tegyél rá folyékony folttisztitót v. mosószappant kicsit nyomogasd meg és hagyd úgy aztán géppel mosd ki.

2010. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezek nem ujj foltok sajnos, egy két frissen az áztatást megúszott ruhákról van szó, és "koszosan" lettek eltéve, van ami már fél éves:S Most, hogy a tesó jön pakolom át a ruhákat, és így fedeződnek fel a foltok.

Az első kör, aminek a sebeket is köszönhetem, nagyon szép lett, tényleg tiszták lettek áztatás-dörzsölés-mosás után, nem csak halványak, a második siralmas, pedig egy egész napot áztak:S És elviekben a vanish nem annyira agresszív, mint a domestos, mégis kimarta a bőröm, pedig nem erősen, dörzsöltem, meg igyekeztem nem sokáig ázni benne én is

2010. aug. 19. 09:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is Vanish szappannal mostam ki a foltos ruhákat, plussz vettem mosószódát és mosódiót azokkal mosom a gépben a kicsi ruhákat. Nagyon szépek lettek és megóvom a sok sz" vegyszertől a babámat! Az árai sem vernek az egekig,sőt...!!!! Csak ajánlani tudom,főleg,ha érzékeny a bőröd!!!!!!!!!!!

Üdv.: 27+1 kismami

2010. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is jártam már így, húzz gumikesztyűt!

2010. aug. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem a kimosott ruhák miatt vagyok sebes, hanem a mosás miatt... Lehet beválik a mosószóda, de tapasztaltabb sokgyereket tisztántartó hölgy rokon mondta, hogy sajna ezt csak ha kidörzsölöm, lesznek újra tiszták, tehetek én rá csak úgy bármit, ha fizikai tisztítást nem használok mellé akkor a mosószóda sem ér semmit már. És mondom, vanish szappan+folyékony+egy egész nap áztatás sem segített ezen az adagon:S Ez előző kör pedig ugyan ebben ázott, ugyan úgy 60fokon mosódott, ugyan azzal a mosószerrel, ugyan annyi ideig, annyi, hogy ott volt dörzsölés, az első kör tiszta, én is seb, a második olyan mint halottnak a csók, és csak pocsékoltam az időmet a folttisztítót az áztatással.


Gumikesztyűt sem bírom... Vettem régebben wc pucoláshoz, törlőkendővel nyultam csak a fajanszhoz, nem valami erős vegyszerrel dolgoztam Wi5"popitörlője" amit használok, tehát nem ér sok vegyszer, a gumikesztyűben mégis hólyagos lett a kezem, na az rosszabb volt, bele sem merek gondolni, hogy a kettő együtt mit csinálna:S és nem vagyok ekcémás, sem allergiás, a kezeim mégis...

2010. aug. 19. 10:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajna a fél éve beszáradt baracklé nem jön csak úgy ki, ha elsőre sem akart, pedig folyékony vanisht használok meg arilet, a friss foltokra is.
2010. aug. 19. 10:15
 7/7 anonim ***** válasza:

A Vanish egy nagy nulla,ahányszor meglátom a fürdőszobában,mindig belémsajdul,h mi a fenének dobtam ki rá egy kalap pénzt.

Dm-es folttisztító szappan,Dm-es Foltsós áztatás-akár több napig-,mosás-én mosószappannal mosok mert allergiás a fiam-mosógépben,és szárítás tűző napon.A barackfoltok is eltűntek.

2010. aug. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!