Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik a COVID miatt vartok a...

Akik a COVID miatt vartok a gyerekvallalassal, hany evig vartok max?

Figyelt kérdés
2021. márc. 17. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Hogyhogy hány évig, elég értelmetlen a kérdés, mivel már van oltás.
2021. márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Bennem karácsonykor fölmerült, hogy most inkább várjunk (előtte próbálkoztunk, de még nem lett baba). Leginkább a brit törzs miatt: már akkor is lehetett tudni, hogy várható miatta egy harmadik hullám, ami sokkal durvább lesz, mint az előzőek. Addig vártunk volna, míg be nem oltanak vagy vége nincs a járványnak, ami - mivel a brit törzs úgyis tarol - legkésőbb idén nyár.


De aztán inkább nem tartottunk szünetet, mondván, hogy ha fél éve nem jön a baba, és pont most akar jönni, akkor jöjjön. És tényleg terhes lettem.

2021. márc. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Mi is karácsonykor beszéltük hogy szüneteltessük a projektet, de mint utóbb kiderült, ezzel már elkéstünk :D A nyárig akartunk várni, hogy fölvehessük a vakcinát, rendeződjön kicsit a helyzet is, szóval nem években gondolkoztunk.
2021. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Első, teljesen lényegtelen, hogy van-e oltás, én pl. nem maga a vírus miatt várok, hanem az ezzel járó gazdasági válság és az állásom bizonytalansága miatt.


Nem tudom még, pontosan meddig fogok várni. Albérletben élek, a vírus előtt kezdtem tervezgetni a lakásvásárlást, és csak az után szerettem volna belevágni a babaprojektbe, de az előbbi eltolódott, mivel másra kellett a megtakarítás, illetve nem is nagyon lehetett lakásokat nézni a lockdown miatt. Meg a munkámban is eléggé pangás van most. Úgyhogy a gyerekvállalásnak most várnia kell. Időben nem tudom, mit fog ez pontosan jelenteni, de mindenképp szeretném megvárni, hogy ugyanott tartsak anyagilag, ahol a vírus előtt, és csak azután vállalok majd gyereket. Mivel nálam teljesen kizárt, hogy véletlenül becsússzon egy baba, ilyen eshetőségre szerencsére nem kell külön felkészülnöm.

2021. márc. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik babát szeretnénk, a férjem 40 éves. Mindig nagy családban gondolkodtunk, de sem túl nagy korkülönbséget nem szeretnénk, sem azt, hogy a férjem még idősebb legyen. Ha 1-2 éven belül nem áll helyre az egészségügy, akkor nem lesz harmadik.
2021. márc. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Ismerősömèk most kezdtek volna bele. 2019-ben a csajnak volt egy vetélése, ami érthetően megviselte őket, ezért parkolópályára rakták a babaprojektet. Iden kezdtek volna ismét bele, de azt mondják megvárják a covid járvány véget, ami kitudja mennyi idő még.
2021. márc. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

#1, Nemetorszagban elunk, az oltasi sor vegen vagyunk, iden nem fogunk sorra kerulni, jovore is ketseges.


Harmadik baba lenne nalunk is, csak mi meg valamivel 35 alatt vagyunk mindketten, ezert nem olyan surgos.

2021. márc. 18. 08:05
 8/9 anonim ***** válasza:
#7, simán lehet, hogy sorra kerültök idén, mert egyre többféle oltóanyagot engedélyeznek majd, és a meglevőket is egyre gyorsabban gyártják. Nem a mostani oltási tempóból kell kiindulni.
2021. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem kár egy újabb rabszolgát hozni ebbe a kialakuló új világba, csak a gyerek fogja megszívni, szóval soha többet! De az oltás miatt nem is biztos, hogy majd összejönne, mivel gyerekvállaláshoz nem ajánlott termék..
2021. márc. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!