Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Be akarnak oltatni covid...

Be akarnak oltatni covid ellen, de mi gyereket szeretnénk. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen (egészségügy) elvárás, hogy mindenki beoltassa magát covid ellen. Viszont mi éppen egy gyerekprojekt közepén vagyunk, még nem jött össze, de azon vagyunk. Az oltás viszont nem adható terhes nőknek. Én még nem vagyok terhes, de az lehetek. A főnököm halványan utalt rá, hogy függesszük fel a projektet és szedjek fogamzásgátlót. De én nem akarok. Úgy érzem, mintha a munkahelyem megmondaná, hogy nem szexelhetek, illetve bele akar szólni a szexuális életembe. Ha nem adatom be az oltást, tutira diszkriminálni fognak, és már most is kétnaponta vegzálnak a teszttel. Ha terhes lennék megúszhatnám, de még nem vagyok az. Ráadásul a csok miatt is hamarosan össze kell hoznunk a következőt, különben nagyon sokat buknánk. (Az első kb. fél év próbálkozás után jött össze.) Felháborít ez az egész. A kollégák sem megértőek, úgy tekintenek rám, mint egy leprásra, pedig szerintem én már túl is vagyok rajta.

Mit lehet ilyenkor tenni?



2021. jan. 16. 11:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Másik munkahely.
2021. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
De mi az hogy elvárás? Nem kötelezhetnek rá, az egészségügyben sem. Megmondod, hogy nem kéred, és kész.
2021. jan. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak terhes nőknek nem adható, de azoknak sem javallott, akik gyereket szeretnének a közeljövőben. Egyébként elgondolkodtál rajta, hogy vajon mi is ennek az oka? És hogy milyen hosszútávú hatásai lehetnek ennek a termékenységre?

Törvényileg nem kötelezhetnek rá, hogy beoltasd magad. Vissza kell utasítani szépen. Nem hiszem el, hogy az összes kollegád beadatja magának azt a ki tudja mit.

2021. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Megmondod hogy nem kéred, azt benyögik, hogy lehet máshova is menni akkor. Ha épp jól is keresel, ez eléggé sz*r dolog, ha nem akarsz lemondani a jó fizuról akkor pedig belekényszerülsz. Hozzáteszem, nekem ha a munkahelyemen ilyesmi fog történni (bár szerencsére nem eü-ben dolgozok), akkor a lehető legboldogabban fogok visszakérdezni, hogy akkor hol a felmondásom :) Majd talán egy év múlva visszatérek erre a kérdéskörre, de most még zsigerből elutasítom az oltást.
2021. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%
Orvosként az a véleményem, hogy minden EÜ dolgozó felelőssége beoltatni magát, de kényszeríteni senkit nem szabad. Iga
2021. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Hopsz szóval szerintem gyártsátok le a babát aztán tessék elmenni táppénzre.
2021. jan. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
95%
Szia! Nekem ugyan ez a problémám! Szeretnénk babát es eü-ben dolgozom. A baba nem jön, a nyomás egyre nagyobb.... mi az, hogy a főnököd azt mindja, hogy szedj fogamzásgátlót????? Azt hiszik, hogy csak a munka létezik nekunk? Nalunk halisten nem ilyen gáz a helyzet de egy idő után félek, hogy kineznek engem is. Ja es az egészben a legszebb, hogy a maganugyememmel, hogy gyereket szeretnénk, össze vissza magyarazkodnom kell? Hát pedig ez nem tartozik senkire!! Ez az élet rendje és termeszetes dolog, hogy valaki családot szeretne.
2021. jan. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%
Ha azt gondolod, átestél a covidon, csináltass ellenanyagtesztet.
2021. jan. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
na várjunk én ide kommenteltem, hová lett? ne engedd h beoltsanak ha nem akarod
2021. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyedben panasszal élnék a hatóságoknál, hátrányos megkülönböztetés, becsületsértés...Vészmegoldás hogy felmondasz és elhelyezkedsz magán eü-ben vagy más állami eü intézményben.
2021. jan. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!