Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Én csinálok valamit rosszul,...

Én csinálok valamit rosszul, hogy a 7 hós babám még nem ül és nem áll fel?

Figyelt kérdés

Tudom minden baba a saját tempójában fejlődik. Csak látom a neten, hogy velünk egy idős babák már stabilan ülnek, állnak kapaszkodva. Az én babám mondjuk nagy babának számít, de még a forgásokon kívül mást nem csinál, illetve a kúszással próbálkozik egy hónapja. Én egyáltalán nem szoktam ültetni a babámat kitámasztva. Max az ölünkben ül, meg az autós hordozóban. Valamit rosszul csinálok? Tudom nem kellene, csak egy icipicit fusztrál, hogy talán le vagyunk maradva?

Félreértés ne essék, nem akarom siettetni a babám mozgásfejlődését. Éppen ezért nem eröltetem neki a mozgás formákat.



2021. márc. 18. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Te semmit

Amugy miert is kellene neki ezeket csinalni???

Mert mas gyerekek megcsinaljak??? De most mi a fontos h produkaljon a gyerek vagy h boldog nyugis stresszmentes elete legyen???

2021. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Te csinálod rosszul: nem tájékozódsz, nem olvasol utána, csak belemész az anyuci f.szversenybe és eszed magad.

Egy 7 hónaposnak se ülni, se állni nem kell még. Ülni mászás után "illik" megtanulni, mászni pedig ideálisan 10 hónapos korig.

2021. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

"Csak látom a neten"


Kapcsold ki a netet és foglalkozz inkább a gyerekeddel!

2021. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a gyerekorvos és a védőnő nem mondják, hogy baj van és foglalkozni kéne a dologgal, addig ne aggodalmaskodj.

Mint írtad is, minden baba más ütemben fejlődik. Van akinél gyorsabb, van akinél lassabb.

2021. márc. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
7hónaposan még nem kell ezeket tudnia.
2021. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól írják előttem, ezeket még nem kell tudnia. Jó, az előfordulhat, hogy vmelyik baba ilyenkor már ül, de a többség nem. És nem is szabad erőltetni. De állni még nagyon korai.
2021. márc. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi,az én 7 hónaposom is csak nemrég fordulgat,se nem kúszik,sem ül,semmi. Amúgy mindene rendben van,időbe még belefér,így nem aggódom. Ne feszülj rá, nincs lemaradva. :)
2021. márc. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nagyon szépen kérlek nézd meg a mozgásfejlődésről ezt az ábrát.

Vésd az eszedbe, és felejts el minden más marhaságot.

2021. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Igazából hirtelen felindulásból raktam fel a kérdést és nem akarok erőltetni semmit.

Nyílván mindenki űgy neveli a gyerkőcét ahogy szeretné és jónak látja. Csak felbosszantottam magam, hogy egy bizonyos csoportban szinte megy a versengés, lassan már úgy születik a babájuk hogy mindent tud, mindent eszik...


Tudom ne ezzel foglalkozzak, hanem inkább a babámmal. Foglalkozom is vele, minden tőlem telhetőt megteszel érte, mindent, ő a legfontosabb!!

2021. márc. 18. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!