Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Valamit rosszul csinálok, ha...

Valamit rosszul csinálok, ha a babám nem rajong a ciciért?

Figyelt kérdés
Mindenütt azt olvasom, hogy ilyen cicista, amolyan cicifüggő a gyereke az embereknek, én meg csak itt szomorkodok, hogy mit rontok el, ha a lányom nem az. Ő csak akkor szopizik, ha (nagyon) éhes, egyébként meg vagy az ujját szopizza, vagy kézben ringatva nyugszik meg. Igény szerint szoptatom születésétől kezdve (5 hónapos most), nem használunk cumisüveget, cumit, nem ismeri ezeket a dolgokat, aztán mégis az van, hogy a mellem neki csak kajaforrás. Este van kicsit csak, hogy elnyammog rajta és cicin alszik el, ezek tök jók, de most már kezd tényleg zavarni, hogy én rontok el valamit, ha egy ilyen kicsi babának nincs igénye jobban a mellemre?
2020. dec. 16. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem inkább orulj neki, hogy nem csak egy két lábon járó csöcs vagy, és nem kell a felázott, kisebesedett mellbimbóval küzdeni, és nem lóg rajtad állandóan a gyerek. :) nem csinálsz semmit rosszul!
2020. dec. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az elején volt kisebesedve, meg az elején állandóan rajtam csüngött, de hát az mennyi volt, 4-5 hét kb, azóta fokozatosan csökken a szopik mennyisége és időtartama is. Nekem pedig ez hiányzik, olyan jó volt, hogy mindenre megoldás a cici, meg egyébként is megnyugtató érzés volt, hogy ilyen közel éreztem magamhoz még szülés után is. Azért egy éves koráig szerettem volna szoptatni, de így félek tőle, hogy hamarabb elhagyja :(
2020. dec. 16. 14:14
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon szuper, hogy igèny szerint szopik. Neki ennyire van igènye. Van akinek csak ètel, van akinek megnyugtatàsra is cici kell. A te lànyod pont nem ilyen típus.
2020. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is örülj neki, bár ezért le leszek pontozva de előre 'undorodom' vagy nem is tudom hogy írjam, kellemetlenkedem? attól hogy nekem egész nap vagy minden nyikkanásra cicire kéne tenni majd a babát. Mert jól írja az első nem jó dolog szerintem 'egy két lábon járó csöcsnek' lenni :D

Szóval szerintem pont hogy jól csinálod, így szeretném majd én is:)

2020. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Ne a gyerektől várd a napi szeretet és erintés adagodat és a léleksimit, neki ennyi elég belőled és kész, mit szeretnél, hogy 0-24 rajtad lógjon hogy hasznosabbnak érezhesd magad? Gondolkodj el egy kicsit, hogy milyen komplexusaidból kifolyólag és mit próbálsz kisajtolni a gyerekből.
2020. dec. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A szopik mennyisége természetes hogy csökken. Hisz ügyesebb, erősebb. Ugyanazt az adagot rövidebb idő alatt szívja le, mint kisebb korában. Nekünk az elején 1 óra, másfél is volt egy szopi, most félévesen 10-20perc alatt kiüríti.
2020. dec. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

Az én lányom is ilyen volt.


10,5 hósan le is mondott végleg a ciciről.


Hidd el, jobb lesz ez így :)

Én is csodálkoztam, mondhatom, kicsit rosszul is esett


Aztán látom a barátnőimet, akiknek "cicifan" a gyereke és rajovok szerencsés vagyok, mert kapott anyatejet, minden jóval együtt, de nem lett függő.


Egyebkent habitus is számít. A kislányom 16 hós, de azóta sincs belémbujva, szepa sem jött még ki semennyire.

2020. dec. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez mutatja hogy szeret téged, és téged sem minősít semmilyen értelemben.
2020. dec. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
98%
Én nagyon örülök neki, hogy csak akkor szopizik a babám, ha már nagyon éhes. És nagyon szereti a többi kaját. És engem is nagyon szeret, puszilgatni szokott meg ölelgetni 10 hónaposan, és nagyon-nagyon örülök, hogy mindezt nem a mellemmel teszi!! Így könnyű lesz leszoktatni. Ez csak kaja... (első hónapokban más azért)
2020. dec. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó az úgy


Lanyom nagy cicista


Fiam csak annyit amennyi muszáj



Lányom valszeg még akkor is kérné, ha a fiam már nem fogja...(ugyanitt tippet kérek a kíméletes leszoktatásra 😉)

2020. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!