Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináltok, amikor kupi...

Mit csináltok, amikor kupi van, nincs erőtök főzni sem, fáradtak vagytok stb?

Figyelt kérdés

Mindig a fejemre nő a házimunka, nincs erőm főzni. Lányom 1 éves múlt, jön a foga, egész éjjel fent van, alig alszom. Kupi van.

Férjem este ér haza, reggel megy dolgozni, ő is fáradt.

Nem mindig ilyen a helyzet, van amikor szép rend van, finomakat főzök, minden szzper, de van amikor elegem van mindenből.


2021. márc. 18. 19:11
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
81%

Én nagyon rendmanias vagyok, ezért az sosem fordul elő, hogy nincs rend, arra mindig kerítek időt mert nem tudom nézni. Főzés annyira nem érdekel, ha tudom hogy nem lesz időm, rendelek, és mikor főzök, próbálok olyat ami több napig is jó. Kb. 3x főzök egy héten.


Nekem az jött be, hogy mikor alszik a baba, akkor én pihenek, tanulok, olvasok, tornazok, nem hazimunkazok (max gyors rendrakas) mert kell ennyi idő, mikor a saját dolgaimmal tudok foglalkozni, és ez tölt fel.

2021. márc. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
35%

Nálam sose gyűlt kupi,mikor hányós migrénem volt a hisztiző gyerekkel akkor is megcsináltam mindent. Max darabokban.

Mielőtt valaki írja nem hősködök, de sajnos másképp nem megy, ha hagyon elszabadulni sokkal rosszabb. Így legyen bármi, én bizony kimosok, elmosogatok, beágyazok, porszívozok a vezetek nelküli Dysonnal stb, és mindig rend van. Gyerekszobát minden este míg apja fürdeti rendberakom, így az se fullad káoszba soha.

Mostmár dolgozok is 8-14, de délután este mindig rendet rakok, szóval úgy megyek el reggel hogy rend van,

2021. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen napok, és utálom. Nehezebb több kimaradt nap után hétvégén maratont takarítani/mosni-vasalni, vásárolni, főzni, mint apránként megcsinálni. Időnként 1-1 nap viszont simán belefér hogy nincs rend, és rendelünk vagy eszünk amit épp találunk.

Fogzáskor én is voltam olyan fáradt, hogy inkább aludtam együtt a kislányommal, tedd te is ezt, kell a pihenés hogy bírd az éjszakát.

2021. márc. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
9-es,de szomoru... Az en ferjem halisten meg total az ellentete...szo szerint veszekszik velem, hogy miert nem pihentem pl vasalas, sikalas helyett...Neha rendel vagy visz hideg szendvicseket, csak hogy ne kelljen egy koalvatlan napkor foznom...Azt hiszem szerencses vagyok.
2021. márc. 19. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%
Erre kell azt mondani, hogy "nem rendetlen a lakásom, csak másfél éves a lakberendezőm" ;)
2021. márc. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
14, kajába mondjuk nem ilyen, csak a rendetlenségben. Ki van borulva, ha körülötte nincs rend. Olyan mintha nem tudna úgy működni, felzaklatja. Csak gyerek mellett egyrészt lehetetlen a régi szép állapotot fenntartani, másrészt zajlik az élet, nem tudok még az ő szemszögéből is mindent véghezvinni, hogy a lelki békéje meglegyen.
2021. márc. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
#9 OCD? Én is ilyen vagyok, fizikailag rosszul vagyok ha nincs minden a helyén. Ez egy betegség. Viszont az OCD-sek maguk takarítanak, mert "csak ők csinálják jól".
2021. márc. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%
Kupi nálunk sincs szerencsére. Már az elejétől kezdve nem hagytam, hogy eluralkodjon a káosz és (még) szerencsére jó alvó a gyerek. Amikor alszik akkor gyorsan megpróbálok összepakolni, elindítani egy mosást, mosogató gépből ki-be pakolni, teregetni stb. Ezeket akkor is megcsinálom ha nem alszik csak sokkal több idő. Én sem főzök már minden nap. A férjem visz szendvicset reggelire, de mivel olyan helyen dolgozik ahol nem tud főtt ételt melegíteni, ezért sokszor menüznek és mire este hazaér már nem éhes vagy elég neki a hideg kaja. Ha el is úszok valamivel akkor ameddig a férjem babázik villámgyorsan megcsinálom.
2021. márc. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

12 vagyok, nem tudom miért kell lepontozni, szerintem meg sokkal jobb ha ráveszi magát a rosszabb napokon is és gyorsan megcsinálja nagyjából, mint napokig nézni és utána meg rámegy egy fél nap..De ha valaki szeret káoszt felszámolni csinálja úgy, de szerintem sokkal jobb többször keveset mint egyszer rengeteget :)

Főzési időn szoktam én is inkább spórolni, mert azt egyszerűen nem szeretem. A férjem meg pont sajnos olyan, hogy neki inkább a kaja fontos hogy legyen, a rendetlenség őt nem érdekelné. De szoktunk rendelni is, meg pl megesszük a 2-3 napos kaját is ami olyan, hűtőben volt, nem vagyunk olyanok hogy mindent frissen., heti 3* főzök max.


14 én is ilyen vagyok, engem is felzaklat a rendetlenség amúgy, de nagyon. Ez egy jó szó rá, pontosan ezt érzem én is amúgy.

2021. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem ocd. Káoszt nem hagyok eluralkodni, engem is zavar, de normális keretek között. Pont gyermek előtt, mint írtam mindig szép rend volt. Amúgy már dolgozok, csak a férjem később ér haza, és addig már előkerül ez az. Azt mondjuk belátja ő is, hogy hurrikán a gyermekünk, de egy kihúzott fiókot is szóvá tesz, tehát nem megcsinalja ha látja hogy az emeleti részén vagyunk, vagy ott pakolok, hanem beszól, hogy miért nem úgy mentem fel, hogy lent azért körben~zek. Nem élet szerű...

Nem azt mondom, hogy akinek mindenre jut ideje, az nem foglalkozik a gyerekkel, de a szomszéd amúgy tényleg inkább a háztartást helyezi előtérbe, ő pl nem olvas a gyermekének és kevesebbet is játszik vele. És én meg a háztartásra mondom azt most már, hogy raér, vannak fontosabb dolgok is mint azt lesni, hogy puccba legyen minden. Azt majd később megcsinalom.

2021. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!