Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek közül a nevek közül...

Ezek közül a nevek közül szerintetek melyik vállalható?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdés, hogy melyik tetszik, mert ízlésről vitatkozni nem lehet. 😊

Az a kérdés, hogy ha nem is tetszenek ezek, szerintetek melyik az, amelyik viselhető, nem nevetséges vagy kínos.

Betegesen vonzódom a hosszabb és nem nagyon gyakori nevekhez, de azért kiszúrni sem szeretnék a gyerekkel. 😀


Lánynevek:

Amélia, Auróra, Genovéva, Georgina, Glória, Grácia, Franciska, Heléna, Jusztina, Jusztícia, Letícia, Magdaléna, Psziché, Otília/Ottilia, Stefánia, Viviána


Fiúnevek:

Alfonz, Alvin, Aurél, Ferdinánd, Kond, Konrád, Konstantin, Lázár, Ludvig, Medárd, Pongrác, Valér, Vencel


Azért nem szavazást írtam ki, mert ott csak egyet lehet választani, de szeretném, ha az összeset leírnátok, amelyik szerintetek nem gáz. 😀


Köszönöm szépen előre is.



2021. márc. 26. 16:11
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
84%

Lány: Auróra (Rori), Georgina (Gina), Heléna (Léna),


Fiú: Konrád (Koni)


Nekem ezek azok amik a várható becézéssel is tetszenek.

2021. márc. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Ami szerintem oké: Amélia, Auróra, Georgina, Glória, Heléna, Letícia, Magdaléna, Otília

Ami semmiképp ne legyen: Grácia, Jusztícia, Psziché

többi nem olyan gáz, vállalható


Fiú neveknél nehezebb, ott nincs ennyire egyértelműen semmiképp ne add neki kategória, de én nagyon sokat nem tudnék elképzelni rendes névnek.

Ami szerintem oké: Alvin, Konrád, Vencel

2021. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
67%
Számomra csak a Stefánia és a Lázár elfogadható. Az összes többi gáz.
2021. márc. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
A Pszichét eszedbe ne jusson adni. Azt semmikepp. 11 voltam
2021. márc. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek. 😊

Az a gáz, hogy a lánynevek közül pont a Jusztícia a kedvencem. 😀 Egy másik, megszokottabb keresztnévvel együtt adva is gáznak tartjátok?

2021. márc. 26. 17:02
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nagyon tetszenek az ilyen nevek. Szerintem sokkal elegánsabbak és kreatívabbak, mint a mai, vakkantás-szerű Nara, Zara, Lana divatnevek.

Egyedül a Psziché az, amit kicsit megmosolyogtató a többivel összevetve.

Ha pszichológus vagy pszichiáter lesz a gyerekből, akkor valóban találó 😅, ellenkező esetben, ha ő lesz a kezelt, akkor is jogos a “nomen est omen”.

2021. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy nagyon hosszú és idióta beceneveket fognak raaggatni. Pl Tica meg ilyenek. Ezzel is számolnod kell. Rajtad kívül senki nem fogja kimondani a nevet egészben.
2021. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

#17


Gondolom Jusztinak becéznék, ahogy a Jusztinát is. Ezzel még együtt tudnék élni, ha csak ennyi a probléma a névvel.

2021. márc. 26. 17:07
 19/38 anonim ***** válasza:
81%
Hat te tudod de a Juszti az neg nekem már ilyen kutyanév kategória 😕 Auróra az tényleg szép meg a Heléna.
2021. márc. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
93%

Ami szerintem okés:


Lánynevek:


Amélia, Genovéva, Georgina, Heléna, Jusztina, Jusztícia, Letícia, Magdaléna, Otília/Ottilia, Stefánia



Fiúnevek:


Alfonz, Alvin, Ferdinánd, Lázár, Vencel

2021. márc. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!