Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek közül a nevek közül...

Ezek közül a nevek közül szerintetek melyik vállalható?

Figyelt kérdés

Nem az a kérdés, hogy melyik tetszik, mert ízlésről vitatkozni nem lehet. 😊

Az a kérdés, hogy ha nem is tetszenek ezek, szerintetek melyik az, amelyik viselhető, nem nevetséges vagy kínos.

Betegesen vonzódom a hosszabb és nem nagyon gyakori nevekhez, de azért kiszúrni sem szeretnék a gyerekkel. 😀


Lánynevek:

Amélia, Auróra, Genovéva, Georgina, Glória, Grácia, Franciska, Heléna, Jusztina, Jusztícia, Letícia, Magdaléna, Psziché, Otília/Ottilia, Stefánia, Viviána


Fiúnevek:

Alfonz, Alvin, Aurél, Ferdinánd, Kond, Konrád, Konstantin, Lázár, Ludvig, Medárd, Pongrác, Valér, Vencel


Azért nem szavazást írtam ki, mert ott csak egyet lehet választani, de szeretném, ha az összeset leírnátok, amelyik szerintetek nem gáz. 😀


Köszönöm szépen előre is.



2021. márc. 26. 16:11
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Alfonz, Aurél, Ferdinánd, Konrád, Konstantin, Lázár, Ludvig, Valér, Vencel


Amélia, Georgina, Franciska, Letícia, Magdaléna, Ottília, Stefánia

2021. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Amélia- teljesen normalis, szép, nőies név.Ritka és különleges.


Auróra- szép a hangzása, bár magyar nyelvterületen eléggé rezgeti a lécet. Olyan határeset.


Genovéva -nekem tetszik, mert olyan elegáns egyben nőies hangzása van. De kisgyereknek úgyis az idétlen becégzetés áldozatául esne, ami általában a Dzsina szokott lenni, ami rémes.


Georgina - a hangzása elég kemény, nem igazán tetszik, a Dzsina becézés pláne nem. Én nem adnám, de azért még bőven a vállalható kategória.


Glória - érződik hogy nagyon külföldies beütésű, de még vállalható.


Grácia -ez inkább közszó, mint név, gyerekkoromban a kényeskedő lányokra mondták hogy nézd már a kis gráciát. Bár éppen ezért arisztrokratikus hangzású, de magyar nyelvterületen vállalhatatlan.


Franciska - vállalható név, sokáig azt mondtam hogy hp-s hangzása van, de pl.Farkas Franciska tök normális lány, így olyan semleges kategóriába esett számomra. De mindenképpen vállalható.


Heléna - az eredete, "szép Heléna" miatt nemcsak hogy vállalható hanem kifejezetten ajánlott, bár nekem hangzásilag nem tetszik annyira hogy adjam, de jó.


Jusztina - Na ennek már olyan giccses, feltűnősködő hangzása van,és nem is tartom szép névnek. Nem adnám, és a vállalhatatlan határvonalát súrolja.


Jusztícia - szörnyű, kitekert, kiszúrás a gyerekkel.


Letícia- határeset, de inkáb illeszkedik a cigányos mint a normális nevek sorába.


Magdaléna - hagyományos és alapvetően nagyon szép név, pl.Szent Magdaléna. Ilyen "öregesnek" titulált nevet adni merészséget kíván, de megéri mert egy valóban szép és különleges név, attól hogy ma már tőbbre becsülnek egy Zoét.


Psziché: Ámor és Psziché történet gyönyörű, ahogy ez a név is. De Magyarországon sajnos röhejesen hat, pszichopata, a Pszicho című film és hasonlók jutnak az ember eszébe. Bár az eredete miatt a kedvenc neveim kőzött van, mégis vállalhatatlan sajnos.


Otília - szép és ritka név, semmi baj nincs vele .


Stefánia - inkább csak ritka mint különleges, pedig abszolút adható kategória.


Viviána- a Vivien alakváltozata, csak sokkal ritkább. Ha a Vivien és a Lilien-Liliána párosból bármelyik adható szabadon, akkor ez is. Én adnám.


Alfonz- királyok is viselték ezt a nevet, bár ritka de nem olyan idegen hangzású. Ismerek Alfonzt, semmi extra a nevével kapcsolatban.


Alvin- Alvin és a mókusok, Malvin...Inkább rágcsáló/kutya név. Inkabb maradj az Alfonznál.


Aurél - Vallalható, Aurélt is ismerek, szintén semmi extre a nevével, max.néha megjegyzik hogy milyen szép neve van (kisfiú még).


Ferdinánd - szintén királyok is viselték, kicsit hosszú, de a miért is ne?kategória. Vagyis vállalható.


Kond - Kondom. Meg amúgy is fura. Én nem vállalnám.


Konstantin - történelmi név, de Magyarhonban nem vállalnám.


Lázár - egész jó.


Ludvig- az egyik legszebb férfinév hangzásilag.Sajnos nem elterjedt név és magyar vezetéknévvel kicsit furán jönni, pl.Balogh Ludvig, de egy különlegesebb vezetéknévvel lehet hogy bevállalnám. De 2 névnek így is esélyes.


Medárd - Medál. Szerintem nagyon idétlen hangzása van. Én biztos nem adnám.


Pongrác - szerintem ma már nem vállalható.


Valér-öreges, száraz, csúnya.


Vencel - inkább Vendel. A Vencel elég hülyén hangzik.

2021. márc. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%
Ami nekem nagyon furcsa a Grácia és Psziché, a Jusztícia, Genovéva, Pongrác taszít, de nem vállalhatatlan.
2021. márc. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Franciska Glória
2021. ápr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Szintén Grazie Glory :(
2021. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
Jusztícia??Ez jobb mint a Kovács Dzsásztínbíbör
2021. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Lányból több szépet írtál :)

Heléna, Stefánia, Viviána

Fiúból nekem csak az Aurél tetszik közülük

2021. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Glória, Konrád
2021. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!